W Co Zainwestować 100 zł?

Budowanie bogactwa wymaga czasu i cierpliwości, ale wymaga również podjęcia prawdziwych, praktycznych kroków. W końcu nie wzbogacisz się, trzymając dodatkową gotówkę pod materacem i mając nadzieję na lepsze dni. Jeśli chcesz się wzbogacić, musisz w coś zainwestować swoje pieniądze.

Ale jak to zrobić, jeśli na początek masz tylko 100 złotych? Prawda, to nie jest duży kapitał, ale zdecydowanie lepszy niż nic.

Wiedz też, że większość „zwykłych ludzi”, którzy zbudowali prawdziwe bogactwo, zaczynała od małych sum, dalej inwestowała i obserwowała, jak ich pieniądze rosną. Posiadanie 100 złotych w banku może nie wydawać się bogactwem, ale to wszystko, czego potrzebujesz, aby zmienić swoją przyszłość na lepsze.

Jak zainwestować 100 zł dzisiaj?

Oto sekret inwestowania, którego większość ludzi nie zna:

Tak naprawdę nie chodzi o to, ile zainwestujesz na początku. Najważniejsze jest to, że faktycznie zaczniesz i coś zrobisz.

Niezależnie od tego, czy próbujesz dowiedzieć się, jak zainwestować 100 złotych, czy też jak zainwestować 1000 złotych, kluczem do postępu jest podjęcie decyzji i trzymanie się jej.

To powiedziawszy, oto kilka sposobów, w jakie zainwestowałbym 100 złotych, gdybym musiał zacząć wszystko od nowa.

Baw się udziałami ułamkowymi

inwestycja 100 złotych w akcje

Poziom ryzyka: Różny

Akcje ułamkowe to nic innego jak „ułamek” lub „kawałek” pojedynczych akcji. W rezultacie ten rodzaj inwestowania pozwala wykorzystać 100 zł na zakup akcji, na które w innym przypadku nie byłoby Cię stać. Możesz także zdywersyfikować swoją inwestycję o wartości 100 złotych na wiele różnych akcji, które dobrze pasują do Twojego portfela.

Jak to działa: Dzięki wielu aplikacjom możesz kupić akcje firmy, nawet jeśli nie masz wystarczająco dużo pieniędzy, aby kupić cały udział. Nazywa się to inwestowaniem w akcje ułamkowe. Zamiast kupować jedną akcję akcji o wartości 100 zł, możesz zainwestować 10 zł w 10 różnych akcji.

Zainwestuj w kryptowalutę

inwestycja 100 złotych w kryptowaluty

Poziom ryzyka: Wysoki

Kryptowaluta to termin używany do opisania cyfrowej waluty, takiej jak Bitcoin lub Ethereum. Chociaż kryptowaluty były niezwykle niestabilne, wielu ekspertów uważa, że ​​branża wciąż się rozwija i że kryptowaluty będą szeroko stosowane w ciągu najbliższych kilku dekad. Na przykład niektórzy analitycy branżowi przewidują, że za kilka lat jeden bitcoin będzie wart 500 000 zł lub więcej.

Gdybyś kupił Bitcoina w 2015 i sprzedał dzisiaj 100 złotych zmaieniłbyś w około 10 000 zł!

Jak to działa: Istnieje wiele renomowanych platform, które pozwalają inwestować w Bitcoiny i inne kryptowaluty. Możesz otworzyć konto i sfinansować wybrany przez siebie zakup krypto w ciągu kilku godzin.

Stamtąd możesz kupić więcej kryptowalut, handlować lub sprzedawać w zależności od swoich potrzeb i celów. Obecnie BlockFi pozwala inwestować w BTC, ETH, LTC i PAXG, a także w stablecoiny oparte na USD, takie jak USDC, USDT, GUSD i PAX.

Od czego zacząć: Gate.io to doskonały wybór do inwestowania w kryptowaluty, ponieważ nie ma minimalnych wymagań dotyczących salda. Oznacza to, że możesz już dziś zainwestować swoje początkowe 100 PLN w kryptowalutę, ale możesz również zacząć od 5 PLN , 10 PLN lub jakiejkolwiek kwoty.

Dla kogo: Inwestowanie w kryptowaluty to dobra opcja dla każdego, kto ma wysoką tolerancję na ryzyko i nie musi od razu wypłacać swoich pieniędzy. Kryptowaluty są najbardziej dochodowym sposobem, aby pomnożyć 100 zł.

Uwaga! Na początku inwestuj w większość głównych kryptowalut. Zanim zaczniesz inwestować w mniej popularne kryptowaluty, musisz nabyć odpowiednie doświadczenie i poznać lepiej jak działa blockchain i od czego zależy cena kryptowalut.

Zapisz się na kurs

Poziom ryzyka: Niski

Istnieją tysiące różnych kursów online, w których możesz wziąć udział za mniej niż 100 PLN, w tym takie, które poszerzą Twoją wiedzę w dowolnej dziedzinie. Niezależnie od tego, czy chcesz nauczyć się, jak być lepszym pisarzem, jak korzystać z Photoshopa, czy też jak zarabiać na byciu mówcą — opcje są nieograniczone!

Jak to działa: Różnorodne platformy internetowe umożliwiają zakup kursów i certyfikatów online w niemal każdej branży. Zastanów się, jakie umiejętności mogą być przydatne w Twoim życiu zawodowym lub osobistym. Być może certyfikat pomógłby ci uzyskać awans w obecnej pracy, a może nowa umiejętność pomogłaby ci porzucić obecną pracę i rozpocząć pracę w zupełnie nowej dziedzinie.

Od czego zacząć: MasterClass to mój najlepszy wybór do zapisywania się na kursy i certyfikaty. Dzięki tej platformie internetowej możesz zapłacić niewielką tygodniową opłatę (tylko 3,45 USD tygodniowo) i zapisać się na setki kursów sztuki i rozrywki, muzyki, biznesu i nie tylko. Twoja początkowa inwestycja w wysokości 100 PLN w tę platformę wystarczyłaby obecnie za ponad sześć miesięcy nieograniczonej nauki.

Dla kogo: Kursy i certyfikaty online mogą być dobrą inwestycją dla każdego. MasterClass to dobry wybór, jeśli nie wiesz dokładnie, na które kursy chcesz się zapisać. Za niewielką tygodniową opłatą możesz wziąć udział w kilku różnych kursach, dopóki nie znajdziesz odpowiedniego dopasowania.

Podsumowanie

Istnieje wiele sposobów na zainwestowanie i pomnożenie 100 złotych. Upewnij się, że porównałeś wszystkie opcje i zanurkuj dopiero wtedy, gdy wiesz, że jesteś gotowy.

Chociaż 100 złotych może nie wydawać się dużym kapitałem, wyobraź sobie, co możesz osiągnąć, jeśli zaczniesz inwestować 20, 50, a nawet 100 złotych miesięcznie. Jeśli chodzi o budowanie bogactwa, naprawdę musisz od czegoś zacząć. Zainwestowanie 100 złotych to pierwszy krok do zbudowania życia, którego naprawdę pragniesz. Powodzenia!

robert.baczkowski@inwestujfinanse.pl | + Artykuły

Od wielu lat jestem zapalonym inwestorem i entuzjastą kryptowalut. Ukończyłem matematykę na University of Toronto w Kanadzie.
Stworzyłem tę stronę, aby dzielić się z ludźmi moją, zdobywaną przez wiele lat, wiedzą na temat finansów i inwestycji.
Lubię podejmować ryzyko i chętnie piszę o finansach.
W skrócie jestem osobą, która kocha pieniądze i dobrze nimi zarządza.

Dodaj komentarz