Solana pozostaje ulubieńcem inwestorów
Newsy

Solana pozostaje ulubieńcem inwestorów, a globalne fundusze kryptowalutowe odnotowują napływ 220 mln złotych

Fundusze Bitcoina pozostały bez zmian z niewielkim napływem 0,8 mln PLN, podczas gdy Ethereum odnotowało niewielkie odpływy w wysokości 24,2 mln PLN.

Solana to wysoce funkcjonalny projekt open-source, który opiera się na zdecentralizowanej naturze technologii blockchain. W ciągu ostatniego roku aktywa kryptowalutowe wzrosły o około 5000%.

Globalne fundusze kryptowalutowe odnotowały w zeszłym tygodniu czwarty z rzędu tydzień napływu środków, przyciągając 220 milionów złotych, przy czym sama kryptowaluta Solana zgarnęła 192 milionów złotych, powiedział menedżer aktywów cyfrowych CoinShares.

Połączenie aprecjacji cen i napływu środków popchnęło aktywa Solana pod zarządzaniem (AUM) do wartości 373 milionów złotych, jest to piąta największa wartość spośród wszystkich produktów inwestycyjnych.

Solana znajduje się wśród 10 najlepszych aktywów kryptowalutowych na świecie z kapitalizacją rynkową wynoszącą około 192 miliardów złotych. Według CoinMarketCap.com, Solana jest wysoce funkcjonalnym projektem open-source, który opiera się na technologii blockchain, aby zapewnić zdecentralizowane rozwiązania finansowe (DeFi).

W ciągu ostatniego roku aktywa kryptowalutowe wzrosły o około 5000% w stosunku do 350% wzrostów Bitcoina.

>>zobacz też: XTB Akcje Opinie

W zeszłym tygodniu, kiedy Bitcoin spadł do niskiego poziomu 170 000 PLN, Solana odnotowała zyski w wysokości 24% w skali tygodnia.

W tym tygodniu fundusze Bitcoin pozostały bez zmian z niewielkim napływem 0,77 mln PLN, podczas gdy Ethereum odnotowało niewielkie odpływy w wysokości 24,23 mln PLN. W tygodniu zakończonym 3 września Bitcoin zanotował ósmy z rzędu tydzień odpływów.

„Wolumeny w produktach inwestycyjnych wzrosły obecnie o 143% od najniższych poziomów na początku lipca do 14,61 miliarda złotych. Ten wzrost wolumenów i napływów wskazuje, że inwestorzy zaczynają być teraz bardziej aktywni po sezonowym letnim zastoju” – napisała CoinShares w blogu na Medium, platformie do publikowania artykułów online.

Trend dywersyfikacji pozostaje nienaruszony wśród inwestorów, z napływami do Cardano, Ripple i Polkadot, o łącznej wartości odpowiednio $13,46 mln, , $11,92 mln i $6,54mln.

Jeśli chodzi o dostawców funduszy kryptowalutowych, największy na świecie zarządca aktywów cyfrowych, Grayscale, pozostał bez zmian z łącznym AUM w wysokości 160 mld PLN, a następnie CoinShares z 17,22 mld PLN i 3iQ z AUM w wysokości 8,27 mld PLN.

Fundusze Bitcoin były największe pod względem aktywów z AUM w wysokości 143,1 mld PLN, a następnie Ethereum z 57,32 mld PLN i fundusze multi-asset z 12,92 mld złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *