Kryptowaluty Zastąpią Tradycyjną Walutę
Kryptowaluty

Kryptowaluty Zastąpią Tradycyjną Walutę Do 2030 Roku

  • Kryptowaluty zastąpią lub będą rywalizować z tradycyjną walutą w ciągu 5-10 lat – twierdzi 76% dyrektorów z branży finansowej w badaniu przeprowadzonym przez Deloitte.
  • Firmy świadczące usługi finansowe muszą natychmiast wejść do świata kryptowalut, aktywów cyfrowych i blockchainów. W innym przypadku zostaną skazane na porażkę.
  • Stablecoins i waluty cyfrowe banków centralnych zostały wskazane jako potencjalny punkt zainteresowania dla firm, które chcą skorzystać z tej okazji.

 

Większość specjalistów finansowych spodziewa się, że w ciągu dekady kryptowaluty zastąpią waluty emitowane przez rządy lub przynajmniej będą stanowić dla nich solidną alternatywę – wynika z badania Deloitte.

Specjaliści, dostrzegają pozytywne korzyści, wynikające z szeregu aktywów, takich jak stablecoiny i cyfrowe waluty banków centralnych, czyli CBDC.

Zobacz też: Gate.io Opinie

Zauważono, że przepływ środków do aktywów cyfrowych wzrasta, ponieważ instytucje i inwestorzy stosują je jako skuteczne zabezpieczenie przed inflacją.

Nastąpił ogromny wzrost zainteresowania wokół kryptowalut, zwiastuje to zmianę w branży finansowej. Firmy zastanawiają się, jak zmienić swoje tradycyjne produkty, aby być gotowym na przyszłe potrzeby swoich klientów – stwierdzili autorzy raportu Deloitte.

„Uczestnictwo w erze cyfrowych aktywów nie jest opcją, jest nieuniknione. Liderom pozostaje jedynie zdecydować, jak wykorzystać kryptowaluty i nową globalną infrastrukturę usług finansowych, aby uzyskać jak największe korzyści” – napisali.

Ogólnie rzecz biorąc, 80% respondentów stwierdziło, że branża odnotuje nowe źródła przychodów dzięki kryptowalutom, przy czym prawie połowa wskazała usługi powiernicze jako największą okazję do zwiększenia zysków. Inni wskazują również na nowe rodzaje płatności oraz dywersyfikacje portfeli inwestycyjnych.

Zobacz też: Inwestycja w Kryptowaluty Długoterminowa – Czy Warto?

Ponad trzy czwarte uczestników zgodziło się, że jeśli ich firma nie zaadoptuje technologii blockchain i aktywów cyfrowych, straci szansę na pokonanie konkurencji.

„Szanse na prawdziwą zmianę w kilku obszarach globalnych rynków finansowych istnieją dla tych graczy, którzy badają nowe sposoby wykorzystania mocy technologii blockchain i aktywów cyfrowych do ponownego stworzenia swoich modeli biznesowych” – powiedział w oświadczeniu Richard Walker, lider Deloitte w amerykańskim sektorze usług finansowych w zakresie blockchain.

Mimo to, specjaliści uznali, że istnieją przeszkody na drodze do transformacji branży. Około 65% stwierdziło, że brak infrastruktury finansowej obsługującej kryptowaluty jest największą przeszkodą w przejściu na aktywa cyfrowe. Jako bariery wskazano również ryzyko związane z bezpieczeństwem cybernetycznym, kwestie regulacyjne oraz potrzebę ochrony prywatności.

>>zobacz też: XTB Akcje Opinie

W ramach badania Deloitte przepytał 1280 przedstawicieli kadry kierowniczej wyższego szczebla z różnych branż, w tym usług finansowych, w 10 lokalizacjach: Brazylii, Chinach, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Hong Kongu, Japonii, Singapurze, RPA, USA i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Ankietowani zostali przebadani pomiędzy 24 marca a 10 kwietnia bieżącego roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *