Jak Zacząć Zarabiać na Kryptowalutach? Poradnik

Jak zacząć zarabiać na kryptowalutach? W jaką kryptowalutę powinienem zainwestować? Ile można zarobić na kryptowalutach?

Kryptowaluty to potężna i dochodowa klasa aktywów. Ale, zarabianie na nich nie jest tak proste jak zakup najnowszego bitcoina i obserwowanie wzrostu ceny.

Aby odnieść sukces, musisz wiedzieć, które kryptowaluty generują dodatnie zwroty dla inwestorów, jak dywersyfikować różne monety i jak dokonywać inwestycji strategicznych na dłuższą metę. Ponadto musisz chronić swoje kryptowaluty (w tak zwanym portfelu kryptowalutowym) i upewnić się, że przestrzegasz zobowiązań podatkowych.

Zanim pomyślisz o zakupie jakichkolwiek monet, sprawdź poniższy artykuł, aby uzyskać odpowiedzi na wsszystkie powyższe pytania.

Czym są kryptowaluty?

Kryptowaluta to cyfrowa waluta, która nie jest kontrolowana przez żaden rząd ani bank centralny. Wykorzystuje technologie blockchain, która jest formą kodowania, aby zapewnić bezpieczeństwo transakcji i zapobiegać fałszowaniu.

Pierwszą kryptowalutą był Bitcoin, który został wydany w 2009 roku i został stworzony przez nieznaną osobę pod pseudonimem Satoshi Nakamoto.

Obecnie na 2021 rok w obiegu znajduje się ponad 6000 kryptowalut. Stają się one coraz bardziej popularne, ponieważ można ich używać do kupowania towarów i usług na całym świecie bez konieczności przetwarzania płatności przez banki.

Główną ideą kryptowalut jest to, że umożliwiają one ludziom dokonywanie płatności anonimowo, bezpiecznie i bez ponoszenia jakichkolwiek opłat ze strony osób trzecich.

Co powiniem wiedzieć o kryptowalutach zanim zacznę zarabianie?

Kryptowaluty są nowe i mają duży potencjał. Jednak zanim zaczniesz na nich zarabiać, musisz zapoznać się z podstawami i upewnić się, że dobrze je rozumiesz.

Powinieneś wiedzieć, jak działają i jakie są rodzaje kryptowalut. Powinieneś również wiedzieć, że można inwestować w kryptowaluty, ale nie ma gwarancji, że na nich też nie stracisz pieniędzy.

Rynek kryptowalut jest bardzo burzliwy, więc jest to bardzo ryzykowan inwestycja.

Możesz nawet wydobywać kryptowaluty, ale Twój sukces zależy od Twoich umiejętności i sprzętu oraz od kryptowaluty jaką kopiesz.

Jak założyć portfel Bitcoin?

Aby założyć portfel kryptowalut takich jak Bitcoin postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami:

  1. Pobierz aplikacje na telefon Trust Wallet. Link do pobrania znajdziesz tutaj.
  2. Wcisnij guzik „Create a new wallet”
  3. Zapoznaj się z informacja, iż w przypadku utracenia hasła stracisz wszystkie kryptowaluty przechowywane na tym portfelu i naciśnij „Continue”
  4. Przed Twoim oczami ukaże się teraz Recovery Phrase czyli ciąg losowych wyrazów, który będzie ci potrzebny w przypadku zmiany urządznia, na którym będziesz przechowywał kryptowaluty. Zapisz to hasło na kartce i schowaj w bezpiecznym miejscu. Nie podawaj go nikomu!
  5. Po wciśsnięciu „Continue”, podaj Recovery Phrase w odpowiedniej kolejności.
  6. Właśnie stworzyłeś swój pierwszy portfel! Żeby przelać na niego kryptowaluty kliknij w odpowiednią monete i naciśnij „Recieve” pojawi Ci się kod, który będziesz musiał podać na giełdzie, z której będziesz chciał przelać cyfrowe waluty.

Czy nadal można zarobić na kryptowalutach?

Jest to pytanie, które zadaje wiele osób, ponieważ wydaje się, że jest juz za późno, aby zarobić na tym duże pieniądze. Nic bardziej mylnego!

Nadal da się zarobić na kryptowalutach, może to być po prostu trudniejsze niż w przeszłości. Wachania cen nadal są ogromne, a na giełdzie codziennie pojawiają się nowe obiecujące projekty.

W dzisiejszych czasach jednym z mniej dochodowych sposobów na zarabianie z kryptowalut jest kopanie monet. Wydobywanie monet wymaga specjalistycznego sprzętu, ale jeśli masz czas i cierpliwość wymagane do tego procesu, warto spróbować.

Kryptowaluty jak zarabiać?

  • Inwestowanie długoterminowe: Jednym z najbardziej oczywistych sposobów zarabiania na kryptowalutach jest inwestowanie. Istnieją różne rodzaje inwestycji, w które osoba może zainwestować, a każdy rodzaj niesie za sobą inny potencjał ryzyka i zysku. Osoba fizyczna może włożyć swoje pieniądze w ugruntowaną kryptowalutę, taką jak Bitcoin lub Ethereum, lub zainwestować w nową kryptowalutę, która może mieć więcej miejsca na wzrost, ale także większy potencjał strat.
  • Wydobywanie: Wydobycie to czynność polegająca na użyciu komputera do rozwiązywania problemów matematycznych w celu zatwierdzania nowych transakcji. Można to zrobić na dowolnym komputerze, ale niektóre komputery są lepsze w wydobywaniu niż inne (ze względu na moc obliczeniową). Wydobywanie kryptowalut wymaga dużo czasu i mocy obliczeniowej (tj. wysokich rachunków za prąd),.
  • Handel dzienny: Handel dzienny oznacza kupowanie i sprzedawanie kryptowalut tego samego dnia, aby skorzystać z krótkoterminowych wahań cen kryptowalut, takich jak Bitcoin lub Ethereum. Pod pewnymi względami jest to podobne do dziennego handlu akcjami lub walutami, ale wiąże się z większym ryzykiem.

W jakie kryptowaluty warto zainwestować aby zacząć zarabiać?

Dla początkujących na rynku kryptowalut zalecamy inwestowanie długoterminowe w najmocniejsze kryptowaluty. Więcej na ten temat znajdziesz w artykule: w które kryptowaluty warto zainwestować?

Inwestowanie w Altcoinsy

Altcoin to zazwyczaj dowolna kryptowaluta lub token, który nie jest Bitcoinem. Mogą to być kolejne monety, takie jak Ethereum, Litecoin i Monero. Lub mogą to być tokeny, takie jak Dogecoin czy Shiba Inu.

Kto powinien inwestować w altcoiny?

Osoby, które chcą zainwestować w inne projekty, które ich zdaniem wzrosną i zapewnią im dobry zwrot. W altcoiny powinny inwestować osoby doświadczone. Szczególnie w te mniej popularne.

Jak kupić Altcoiny?

Altcoiny możesz kupić na giełdach kryptowalut, takich jak Bittrex i Binance, a także na giełdach zdecentralizowanych, takich jak EtherDelta lub Bisq. Na tych giełdach możesz również wymieniać Bitcoiny lub Ethereum na inne kryptowaluty.

Ile pieniędzy potrzebuję, aby zarabiać na kryptowalutach?

W kryptowaluty możesz zainwestowąc dowolnie mała kwotę. Na większości giełd jednak minimalna transkacja wynosi 50 złotych.

Aby wydobywać kryptowaluty będziesz potrzebować nieco grubszego portfela. Będziesz potrzebował silnej karty graficznej i odpowiedniego oprogramowania.

Handel kryptowalutami na giełdzie czy kopanie kryptowalut?

Handel na giełdzie jest świetny, ponieważ nie musisz kupować drogiego sprzętu, potrzebnego do miningu wiurtualnych walut. Nie musisz też zajmować się skomplikowanymi i drogimi maszynami.

Wydobywanie kryptowalut wymaga dużo czasu i energii, a także drogiego sprzętu, który należy najpierw zakupić. Musisz także poradzić sobie z zagrożeniami bezpieczeństwa pochodzącymi z platform wydobywczych, które mogą kosztować do 5000 USD każda. Co więcej, kopanie nie przyniesie żadnego zysku, dopóki nie wydobędziesz wystarczającej ilości kryptowaluty, aby spłacić inwestycję w samą maszynę, więc zdecydowanym lepszym wyborem na zarabianie na kryptowalutach będzie handel.

Alternatywny sposób na zarobek na kryptowalutach

Alternatywnym sposobem na zarabianie na kryptowalutach może być założenie własnego kanału na Youtube z prognozami cen czy napisanie własnego e-booka.

Plusy i minusy klasycznego handlu BTC

Cena Bitcoina
Wykres BTC/PLN

Główną zaletą handlu z Bitcoinem jest to, że można to robić 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, bez żadnych ograniczeń czasowych. Ponadto rynek kryptowalut nie jest tak zmienny jak tradycyjne akcje, więc można nim handlować, aby generować zwroty, nawet jeśli rynek nie wykazuje tendencji wzrostowej.

Jedną z wad handlu Bitcoinem jest to, że handlowcy podlegają mniejszym regulacjom. Handel kryptowalutami wiąże się z dużym ryzykiem, a inwestorzy muszą upewnić się, że wiedzą, co robią, zanim zainwestują swoje środki w tej dziedzinie. Ponadto transakcje bitcoin są nieodwracalne, co oznacza, że po dokonaniu transakcji, inwestorzy nie mają możliwości odzyskania swoich pieniędzy, jeśli muszą zamknąć pozycję.

Ile zarabia się na kryptowalutach?

Na kryptowalutach możesz zarobić od 5 złotych do miliarda. Wszystko zależy od tego ile zainwestujesz i co. Nie ma żadnych granic. Jeśli chcesz poznać standardowe zarobki „zwykłych” inwestorów zajrzyj do tego artykułu: Ile zarabia się na kryptowalutach?

Robert Baczkowski
robert.baczkowski@inwestujfinanse.pl | + Artykuły

Od wielu lat jestem zapalonym inwestorem i entuzjastą kryptowalut. Ukończyłem matematykę na University of Toronto w Kanadzie.
Stworzyłem tę stronę, aby dzielić się z ludźmi moją, zdobywaną przez wiele lat, wiedzą na temat finansów i inwestycji.
Lubię podejmować ryzyko i chętnie piszę o finansach.
W skrócie jestem osobą, która kocha pieniądze i dobrze nimi zarządza.

Dodaj komentarz