Jak Szybko Pomnożyć Pieniądze w 2022 – Zobacz 7 Skutecznych Sposobów Na Pomnażanie Kapitału.

Inwestowanie nawet bardzo małych kwot może przynieść ogromne korzyści. W poniższym artykule przedstawiamy 7 sposobów jak pomnożyć pieniądze w 2022 roku.

Wielu ludziom słowo „inwestowanie” kojarzy się z obrazami mężczyzn w garniturach, monitorujących wymianę milionów dolarów na giełdzie.

Jestem tutaj, aby ci uświadomić: nie musisz być Wilkiem z Wall Street, aby zacząć inwestować. Nie szkodzi, jeśli jesteś zwykłym zjadaczem chleba. Nawet jeśli masz tylko kilka złotych do stracenia, twoje pieniądze będą rosły wraz z procentem składanym.

Kluczem do budowania bogactwa jest wyrobienie dobrych nawyków — na przykład regularne odkładanie pieniędzy co miesiąc. Wymień cappuccino robione przez baristę na kawę w domu, a już możesz zaoszczędzić ponad 250 złotych miesięcznie.

Gdy masz trochę zaoszczędzonych pieniędzy, możesz zacząć małe inwestycje.

>>zobacz też: Czy Warto Inwestować w Akcje Amazona

W 2022 r. za pomocą jednego ruchu palcem na ekranie smartfona można znaleźć partnerkę, zamówić przejażdżkę czy pizzę. Inwestowanie nie jest wyjątkiem. Jeśli możesz zautomatyzować rachunki, dlaczego nie Twoje inwestycje? To równie proste.

Z wirtualnym doradcą finansowym lub kontem oszczędnościowym możesz zarabiać pieniądze podczas wypoczynku. Dzięki aplikacjom do handlu akcjami możesz grać za niewielkie pieniądze i jednocześnie uczyć się cennych lekcji inwestowania.

Przy tak wielu różnych możliwościach inwestowanie dla początkujących jest prostsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Wkrótce przekonasz się, jak szybko możesz się uzależnić od  pomnażania Twoich pieniędzy.

Oto siedem prostych sposobów, aby tego dokonać:

1. Zacznij od oszczędności

Oszczędzanie pieniędzy i ich inwestowanie są ze sobą ściśle powiązane. Aby zainwestować pieniądze, najpierw musisz trochę odłożyć. Zajmie to o wiele mniej czasu niż myślisz i możesz to zrobić bardzo małymi krokami.

Jeśli nigdy nie oszczędzałeś, możesz zacząć od odkładania tylko 10 zł tygodniowo. To może nie wydawać się dużo, ale w ciągu roku zaoszczędzisz ponad 500 zł.

Spróbuj włożyć 10 złotych do koperty, pudełka po butach, małego sejfu, a nawet tego legendarnego banku pierwszej instancji, słoika. Choć może to zabrzmieć głupio, często jest to niezbędny pierwszy krok. Wyrób sobie nawyk życia za trochę mniej niż zarabiasz i przechowuj oszczędności w bezpiecznym miejscu.

Elektronicznym odpowiednikiem słoika z ciasteczkami jest internetowe konto oszczędnościowe, które jest oddzielone od twojego konta bankowego. Pieniądze można wypłacić w ciągu dwóch dni roboczych, jeśli ich potrzebujesz, ale nie są one powiązane z Twoją kartą debetową. Następnie, gdy zapas jest wystarczająco duży, możesz go wyjąć i przenieść do rzeczywistych inwestycji.

Zacznij od niewielkich kwot, a następnie zwiększaj, gdy poczujesz się bardziej komfortowo z procesem. Może to być kwestia rezygnacji z chodzenia do McDonald’s lub z palenia papierosów i wrzucenia pieniędzy do słoika z ciastkami.

>>zobacz też: XTB Akcje Opinie

Mbank obecnie oferuje mocne 1% RRSO na swoje internetowe konto oszczędnościowe. Nie ma wymaganego minimalnego depozytu, a zysk jest uzyskiwany na wszystkich saldach (nie jest wymagane minimalne saldo).

Mbank jest również najlepszym wyborem dla Twoich oszczędności, ponieważ zawiera szereg innych funkcji, które naprawdę koncentrują się na indywidualnych potrzebach.

>>zobacz też: Gate.io Opinie

38 000 bankomatów bez opłat
Funkcja Spot Me, która oznacza, że ​​w przypadku przekroczenia salda nie zostaniesz obciążony opłatą za debet
Bezpośrednia wpłata, dzięki której zapłacisz 2 dni szybciej
A jeśli potrzebujesz trochę doładowania, aby zacząć oszczędzać, jednocześnie zarabiając na RRSO, Mbank może zaokrąglić Twoje zakupy do 1 zł, aby pomóc Ci szybciej oszczędzać i szybciej zarabiać.

2. Zacznij inwestować na giełdzie z niewielkimi pieniędzmi

SP500 wykres
Wykres ceny ETF S&P500

Jeśli chodzi o inwestowanie na giełdzie, często barierą wejścia jest koszt. Zarabianie pieniędzy wymaga pieniędzy, prawda?

Dzisiaj to już nie aktualne. Internet ułatwił konsumentom rozpoczęcie pracy z bardzo niewielkimi pieniędzmi wstępnymi. Oznacza to, że możesz zainwestować kilka złotych w celu zapoznania się z inwestowaniem przed podjęciem większego ryzyka. To świetny sposób, aby nauczyć się inwestowania, jednocześnie nie narażając się na duże starty.

Obecnie istnieje coraz więcej opcji, które otworzyły drzwi dla nowej generacji inwestorów – pozwalając Ci zacząć już od 1 PLN i nie pobierając prowizji handlowych.

W przeszłości maklerzy giełdowi pobierali prowizje w wysokości kilku PLN za każdym razem, gdy kupowałeś lub sprzedawałeś akcje. To sprawiło, że

Inwestowanie nawet w jedną akcję za mniej niż setki lub tysiące złotych było nieopłacalne. W rzeczywistości prowizje w wysokości 0 PLN były tak skuteczne, że zakłóciły całą branżę inwestycyjną i zmusiły wszystkich głównych brokerów – od ETrade po Fidelity – do pójścia w ich ślady i obniżenia prowizji handlowych.

Dodatkowo możliwość inwestowania w spółki z ułamkową/częściową akcją jest całkowitą zmianą gry w inwestowaniu. Dzięki udziałom ułamkowym oznacza to, że możesz jeszcze bardziej zdywersyfikować swój portfel, jednocześnie oszczędzając pieniądze. Zamiast inwestować w pełny udział, możesz kupić ułamek udziału. Jeśli chcesz zainwestować w drogie akcje, takie jak na przykład Apple, możesz to zrobić za kilka złotych, zamiast wydawać cenę za jedną pełną akcję, która, wynosi około 1200 PLN.

3. Pozwól wirtualnemu doradcy zainwestować za Ciebie

Wirtualni doradcy weszli na scenę inwestycyjną około dekadę temu i sprawiają, że inwestowanie jest tak proste, jak to tylko możliwe. Nie potrzebujesz żadnego wcześniejszego doświadczenia w inwestowaniu, ponieważ wirtualni doradcy usuwają wszelkie pytania i niepewności.

Wirtualni doradcy pracują, zadając kilka prostych pytań, aby określić Twój cel i tolerancję na ryzyko, a następnie inwestują Twoje pieniądze w wysoce zdywersyfikowany, niedrogi portfel akcji i obligacji.

Nie ma łatwiejszego sposobu na rozpoczęcie długoterminowego inwestowania. Większość wirtualnych doradców wymaga tylko 500 PLN lub mniej, aby rozpocząć inwestowanie i pobierają bardzo skromne opłaty w zależności od wielkości Twojego konta.

Jeśli są jakieś wady wirtualnych doradców, to koszt. Wirtualni doradcy pobierają roczną opłatę w wysokości niewielkiego procentu Twojego salda. Średnia w branży wynosi około 0,25%. Tak więc, jeśli zainwestujesz 10 000 PLN, zapłacisz 25 PLN rocznie. To nie jest dużo pieniędzy, ale zaczyna się zbierać, jeśli zgromadzisz setki tysięcy złotych.

Ważne jest, aby pamiętać, że opłaty wirtualnych doradców są wyższe od opłat pobieranych przez fundusze ETF, które kupują wirtualni doradcy, aby stworzyć Twój portfel. Możesz uniknąć płacenia opłat za wirtualnych doradców, budując własny portfel funduszy ETF lub funduszy inwestycyjnych. Dla zdecydowanej większości inwestorów to jednak dużo dodatkowej pracy i odpowiedzialności.

Konkluzja? Wirtualni doradcy są tani i skuteczni.

Finax

Jeśli zaczynasz z mniej niż 500 PLN, możesz rozważyć Finax, który nie ma żadnego minimalnego salda początkowego. Jest również świetny dla początkujących, ponieważ zapewnia super prostą platformę i bezproblemowe podejście do inwestowania. Dodatkowo zapłacisz tylko 0,25% opłaty za zarządzanie.

Odwiedź Finax

4. Zanurz się w rynku nieruchomości

Wierz lub nie, ale nie potrzebujesz dużo pieniędzy (a nawet dobrego kredytu), aby zainwestować w nieruchomości. Nowa kategoria inwestycji znana potocznie jako „real estate crowdfunding” umożliwia posiadanie ułamkowych udziałów w dużych nieruchomościach komercyjnych bez bólu głowy związanego z byciem właścicielem.

Inwestycje w nieruchomości finansowane przez crowdfunding wymagają większych minimalnych inwestycji niż robo-doradcy (na przykład 5000 PLN zamiast 500 PLN). Są to również bardziej ryzykowne inwestycje, ponieważ włożysz całe 5000 PLN w jedną nieruchomość, a nie w zdywersyfikowany portfel setek indywidualnych inwestycji.

Plusem jest posiadanie części rzeczywistego zasobu fizycznego, który nie jest skorelowany z rynkiem akcji.

Podobnie jak w przypadku robo-doradców, inwestowanie w nieruchomości za pośrednictwem platformy crowdfundingowej wiąże się z kosztami, których nie zapłaciłbyś, gdybyś sam kupił budynek. Ale tutaj zalety są oczywiste: dzielisz koszty i ryzyko z innymi inwestorami i nie ponosisz odpowiedzialności za utrzymanie nieruchomości (ani nawet robienie formalności, aby ją kupić!)

Myślę, że real estate crowdfunding może być intrygującym sposobem na zapoznanie się z inwestowaniem w nieruchomości komercyjne, a także na dywersyfikację posiadanych aktywów. Nie oddałbym wszystkich swoich pieniędzy na te platformy, ale jest to intrygująca alternatywna, szczególnie w czasach bezprecedensowej zmienności rynku i żałosnych zysków z obligacji.

5. Zapisz się do programu emerytalnego swojego pracodawcy

Jeśli masz napięty budżet, nawet prosty krok, jakim jest zapisanie się do programu emerytalnego, może wydawać się poza Twoim zasięgiem. Ale możesz zacząć inwestować w sponsorowany przez pracodawcę program emerytalny z kwotami tak małymi, że nawet ich nie zauważysz.

To krok, który każdy powinien zrobić!

Na przykład zaplanuj zainwestowanie tylko 1% swojej pensji w Pracowniczy Program Emerytalny.

Prawdopodobnie nie zauważysz nawet tak małej składki, ale co jeszcze bardziej ułatwia to, że odliczenie podatkowe, które otrzymasz za to, sprawi, że składka będzie jeszcze mniejsza.

Gdy zobowiążesz się do 1% wkładu, możesz go stopniowo zwiększać każdego roku. Na przykład w drugim roku możesz zwiększyć swoją składkę do 2% wynagrodzenia. W trzecim roku możesz zwiększyć swoją składkę do 3% wynagrodzenia i tak dalej.

6. Zainwestuj w fundusze inwestycyjne o niskich początkowych kapitałach

Fundusze inwestycyjne to inwestycyjne papiery wartościowe, które umożliwiają inwestowanie w portfel akcji i obligacji za pomocą jednej transakcji, co czyni je idealnymi dla nowych inwestorów.

Problem polega na tym, że wiele towarzystw funduszy inwestycyjnych wymaga początkowych minimalnych inwestycji w wysokości od 500 do 5000 PLN. Jeśli jesteś inwestorem nowicjuszem i masz niewiele pieniędzy do zainwestowania, te minimum mogą być poza zasięgiem. Ale niektóre towarzystwa funduszy wzajemnych zrzekają się minimalnych kwot konta, jeśli zgodzisz się na automatyczne comiesięczne inwestycje w wysokości od 50 do 100 PLN.

Automatyczne inwestowanie jest wspólną cechą kont funduszy inwestycyjnych i ETF IRA. Spółki funduszy inwestycyjnych, o których wiadomo, że to robią, to Dreyfus, Transamerica i T. Rowe Price.

Automatyczny układ inwestycyjny jest szczególnie wygodny, jeśli można to zrobić dzięki oszczędnościom na płacach. Zazwyczaj możesz skonfigurować automatyczną wpłatę za pośrednictwem listy płac, w podobny sposób, jak w przypadku sponsorowanego przez pracodawcę planu emerytalnego. Po prostu zapytaj dział pomocy jak to skonfigurować.

7. Graj bezpiecznie z papierami skarbowymi

Niewielu małych inwestorów rozpoczyna swoją podróż inwestycyjną od Polskich papierów skarbowych. Dzięki tym papierom wartościowym nigdy się nie wzbogacisz, ale jest to niezwykle bezpieczne miejsce, w którym możesz zaparkować swoje pieniądze – i zarobić przynajmniej trochę odsetek – dopóki nie będziesz gotowy na inwestycje o wyższym ryzyku/wyższym zwrocie.

Skarbowe papiery wartościowe, znane również jako obligacje oszczędnościowe, można łatwo kupić za pośrednictwem portalu obligacji skarbowych. Tam można kupić amerykańskie rządowe papiery wartościowe o stałym dochodzie i terminie zapadalności od 30 dni do 30 lat w nominałach już od 100 PLN.

Niestety, oprocentowanie obligacji skarbowych od jakiegoś czasu zbliża się coraz bardziej do 0% i nie widać końca ich słabych wyników. To sprawia, że ​​skarbce są głównie miejscem przechowywania gotówki, a nie sposobem na powiększanie swoich pieniędzy.

Podsumowanie

Istnieje wiele sposobów na rozpoczęcie inwestowania za niewielkie pieniądze, a wiele platform internetowych i tych opartych na aplikacjach sprawia, że ​​jest to łatwiejsze niż kiedykolwiek. Wszystko, co musisz zrobić, to gdzieś zacząć. Kiedy to zrobisz, z czasem będzie ci łatwiej, a twoje przyszłe ja pokocha cię za to.

robert.baczkowski@inwestujfinanse.pl | + Artykuły

Od wielu lat jestem zapalonym inwestorem i entuzjastą kryptowalut. Ukończyłem matematykę na University of Toronto w Kanadzie.
Stworzyłem tę stronę, aby dzielić się z ludźmi moją, zdobywaną przez wiele lat, wiedzą na temat finansów i inwestycji.
Lubię podejmować ryzyko i chętnie piszę o finansach.
W skrócie jestem osobą, która kocha pieniądze i dobrze nimi zarządza.

1 komentarz do “Jak Szybko Pomnożyć Pieniądze w 2022 – Zobacz 7 Skutecznych Sposobów Na Pomnażanie Kapitału.”

  1. Całe te PPE i PPK to jeden wielki szwindel. Podobnie było z OFE. Ludzie w dobrej wierze przystępowali, bo „na przyszłość coś odłożę”. Jak się skończyło wszyscy wiemy, niejaki ryży zabrał te pieniądze mówiąc, że to nie są Polaków pieniądze. Ekhmm. Przyjrzyjcie sie uwaznie jak ten proces działa. Składka podstawowa od pracodawcy i od pracownika jest opodatkowana- podatek, a jakże płaci pracownik. Przyjmijmy, że składka miesięczna ogólnie (od pracodawcy i pracownika) to 250 zł. Taka kwota wpływa do Funduszu. Pracownik musi od tej kwoty zapłacić podatek. Przyjrzyjmy się jak jest w sytuacji kiedy chcemy zwrot wpłaconych składek o ile nie osiągnęlismy wieku 60 lat. Uczestnik nie otrzyma całości środków z rachunku. Od oszczędności zostanie potrącony podatek od zysków kapitałowych, potrącone zostaną również wszystkie środki pochodzące z dopłat od Państwa (a te miały przecież premiować długoterminowe oszczędzanie) i dodatkowo 30% środków z wpłat pracodawcy. Kolejny podatek od czegoś (te nasze 250 zł składki – i nasze wynagrodzenie pomniejszone o podatek od środków od pracownika i od pracodawcy) co już zostało opodatkowane?! I dodatkowo zabrane wszelkie dodatkowe pieniądze- od których przecież też zapłaciliśmy podatek. Majstersztyk szwindlu

    Odpowiedz

Dodaj komentarz