Jak Pomnożyć Pieniądze w Internecie

Chciałbyś pomnożyć swój kapitał? Przy tak niskich stopach procentowych trudno jest obecnie korzystać z konta bankowego, aby zarobić jakąkolwiek znaczącą kwotę pieniędzy. Mało tego biorąc pod uwagę infalcje z roku na rok i tak tracimy.

Aby inwestorzy mogli potencjalnie podwoić, a nawet potroić swoje pieniądze, często będą musieli podjąć pewne ryzyko dla tej potencjalnej nagrody.

Aby osiągnąć ten poziom zwrotów, istnieje szereg opcji, które wiążą się z ograniczonym ryzykiem. Tymczasem ci, którzy wiedzą jak pomnożyć pieniądze, mają do wyboru również opcje wysokiego ryzyka i wysokiej nagrody.

Poniżej znajdują się trzy możliwe sposoby na pomnożenie swoich pieniędzy, od niskiego ryzyka po bardzo wysokie.

1. Zainwestuj w fundusz indeksowy

Fundusz indeksowy to jeden z atrakcyjniejszych sposobów na pomnożenie Twoich pieniędzy.

Chociaż inwestowanie w fundusze indeksowe jest bardziej ryzykowne niż w fundusze bankowe lub obligacje, mimo to i tak jest mniej ryzykowne niż inwestowanie w kilka pojedynczych akcji.

Warto dodać, że fundusze indeksowe są tańsze niż fundusze inwestycyjne.

Fundusze indeksowe są bardzo proste i obiecują zyski nie wymagając od kupującego żadnych umiejętności inwestycyjnych.

2. Handluj kryptowalutami

Zmienność kryptowalut – czy to Bitcoin, Ethereum czy Dogecoin – jest okazją dla spekulantów do zarabiania pieniędzy. Oczywiście jest to również okazja do utraty pieniędzy, ale zawsze jest to część kompromisu, jeśli chcesz szybko pomnożyć swoje pieniądze.

Podczas gdy wiele kryptowalut poszybowało w górę w ciągu ostatniego roku, mogą one w każdym momencie znacznie spaść. Najgorsze co możemy zrobić to kupić drogo a sprzedać tanio kiedy rynek ma chwilowy kryzys a my potrzebujemy pieniędzy.

Łatwo stracić pieniądze na kryptowalutach, jeśli inwestujesz zbyt duże kwoty. Istnieją znacznie łatwiejsze i mniej ryzykowne sposoby na pomnożenie swoich pieniędzy.

3. Inwestuj w opcje na akcje

Inwestycje w opcje to jeden z najszybszych sposobów na podwojenie swoich pieniędzy – lub utratę wszystkiego. Opcje mogą być lukratywne, ale też dość ryzykowne. Ale aby pomnożyć z nimi swoje pieniądze, będziesz musiał podjąć pewne ryzyko.

Największe zalety (i wady) w akcjach pojawiają się, gdy kupujesz opcje kupna lub opcje sprzedaży. Możesz zarobić dwa, trzy lub cztery razy więcej pieniędzy. Oto krótki przegląd dwóch głównych rodzajów:

Opcja call daje ci prawo, ale nieobowiązek zakupu akcji po określonej cenie w określonym terminie, w momencie wygaśnięcia opcji.
Opcja put daje prawo, ale nie obowiązek, sprzedaży akcji po określonej cenie w określonym czasie, w momencie wygaśnięcia opcji.

Zapłacisz cenę za posiadanie kontraktu opcyjnego, a premia ta może wielokrotnie wzrosnąć. Minusem jest to, że opcja może wygasnąć całkowicie bezwartościowa. Więc chyba nie będziesz chciał ryzykować wszystkich swoich pieniędzy na jednym rzucie kostką.

Handlowcy mają również do wyboru strategie opcji o niższym ryzyku, ale mniej lukratywne.

Jak szybko możesz pomnożyć swoje pieniądze dwukrotnie? Spójrz na zasadę 72

Każdy chce wiedzieć, jak szybko może podwoić swoje pieniądze. W rzeczywistości istnieje prosta sztuczka, która pozwala szybko oszacować, kiedy możesz pomnożyć swoje pieniądze dwukrotnie. Nazywa się to regułą 72.

Zasada jest prosta. Podziel 72 przez roczną stopę zwrotu, aby obliczyć, ile czasu zajmie podwojenie Twoich pieniędzy. Na przykład, jeśli zarabiasz 8 procent rocznego zwrotu, podwojenie zajmie około 9 lat. Więc im wyższy zwrot, tym szybciej możesz podwoić swoje pieniądze.

Pamiętaj jednak, że jest to szacunkowa liczba, więc Twój numer da Ci tylko przybliżoną liczbę. Co więcej, większym problemem jest to, że jeśli inwestujesz na rynkach finansowych, Twój zwrot będzie się znacznie różnić z roku na rok. Tak więc twoje zwroty będą prawdopodobnie znacznie bardziej nierówne każdego roku niż średnie.

Podsumowanie

Jeśli chcesz podwoić swoje pieniądze w rozsądnym czasie, musisz podjąć pewne ryzyko. Po prostu nie będziesz w stanie zarobić na bezpiecznych produktach bankowych wystarczająco dużo, aby osiągnąć ten cel.

Przede wszystkim ważne jest, aby pamiętać, że nie musisz dokonywać najbardziej ryzykownych transakcji – tych, które bardziej przypominają hazard niż inwestowanie – aby zbudować swoją fortunę.

Masz opcje o wysokim zwrocie, które mogą ograniczyć (ale nie wyeliminować) Twoje ryzyko.

Robert Baczkowski
robert.baczkowski@inwestujfinanse.pl | + Artykuły

Od wielu lat jestem zapalonym inwestorem i entuzjastą kryptowalut. Ukończyłem matematykę na University of Toronto w Kanadzie.
Stworzyłem tę stronę, aby dzielić się z ludźmi moją, zdobywaną przez wiele lat, wiedzą na temat finansów i inwestycji.
Lubię podejmować ryzyko i chętnie piszę o finansach.
W skrócie jestem osobą, która kocha pieniądze i dobrze nimi zarządza.

Dodaj komentarz