Inwestycja w Kryptowaluty Długoterminowa – Czy Warto?

Inwestowanie to ryzykowny biznes, ale świadomość, że Twoje pieniądze pracują dla Ciebie, jest  niezwykle satysfakcjonująca. Przestrzeń kryptowalut pozwala sobie na duże wahania w obu kierunkach, prezentując zarówno niewiarygodne zyski, jak i miażdżące straty jako prawdopodobne scenariusze.

W porównaniu z tradycyjnymi akcjami kryptowaluty są niezwykle niestabilne i wymagają od inwestorów przygotowania się na wszelkiego rodzaju niespodzianki. Sprzedaż w panice i kupowanie w strachu nie zawsze pomagają na dłuższą metę, szczególnie biorąc pod uwagę chwiejność na rynku kryptowalut. O wiele lepsze korzyści przyniesie spokojna i dogłębna analiza.

Ocena:
5/5
Zalety

68% rachunków detalicznych CFD traci pieniądze

Prowizje

Bezpieczeństwo

Dostępne Kryptowaluty

za €1000 Dostaniesz

0.0230 BTC

Czy Bitcoin będzie rósł długoterminowo?

Wykres ceny BTC

Bitcoin ma ustalony limit wirtualnych żetonów wynoszący 21 milionów BTC, które są nagradzane „górnikom” za zabezpieczenie sieci. Co mniej więcej cztery lata nagroda dla kopiących BTC zmniejsza się o połowę, przez co z czasem BTC staje się coraz trudniejszy do wykopania, a co za tym idzie cenniejszy.

» Dowiedz się więcej: Które Kryptowaluty Warto Kopać? Kryptowaluty o Najwyższej Rentowności Kopania

BTC nie jest jedyną kryptowalutą z tego rodzaju okresową redukcją nagrody za wykopanie. Różne inne altcoiny również podążają za malejącym harmonogramem dostaw. Ponieważ istnieje tylko ograniczona liczba BTC, nawet utracone monety przyczyniają się do niedoboru aktywów.

Kryptowaluty wydają się niezwykle lukratywne, ponieważ nawet inwestowanie niewielkich kwot może przynieść ogromne zyski, ale to nie znaczy, że nie wiąże się to z żadnym ryzykiem. Większość inwestorów kryptowalut minimalizuje ryzyko, dywersyfikując swoje portfele na wiele aktywów.

Czy warto inwestować w mniej popularne kryptowaluty?

Inwestowanie w tanie kryptowaluty, czyli te mniej popularne możep przynieść zarówno spore korzyści, jak i straty. Jest to jednak dobry pomysł na dywersyfikacje portfela.

Grayscale Investments, jeden z najbardziej znanych na świecie inwestorów instytucjonalnych na arenie blockchain, ma portfel zawierający wiele kryptowalut, w tym między innymi Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Stellar i XRP.

Jego portfel aktywów cyfrowych jest głównie zajmowany przez Bitcoin, który stanowi ponad 6 miliardów dolarów z 7,3 miliardów dolarów AUM, ale posiadanie mieszanki BTC i innych altcoinów jest dobrym punktem wyjścia. Jest znacznie więcej osób inwestujących duże kwoty w pierwszą na świecie kryptowalutę niż altcoiny, takie jak Litecoin i XRP.

Kiedy altcoin dopadnie kryzys, zyski z Bitcoina lub innych altcoinów mogą uratować wartość Twojego portfela. Wielu inwestorów altcoinowych przenosi środki na Bitcoin, gdy zaczyna on wzrastać, popychając go jeszcze wyżej, podczas gdy altcoiny tracą na wartości.

Jakie jest ryzyko inwestowania w kryptowaluty?

Rynek kryptowalut jest niesławnie nieprzewidywalny i tworzy milionerów równie często, jak bankrutów. Nie ma obiektywnie wolnego od ryzyka sposobu na inwestowanie w cokolwiek, a tylko intuicja i doświadczenie pomogą Ci odejść zwycięsko. To, ile powinieneś zainwestować, zależy od tego, ile jesteś skłonny stracić, a to powinno dać ci uczciwy obraz poziomu ryzyka związanego z wejściem w przestrzeń kryptowalut.

W przeciwieństwie do tradycyjnego rynku akcji nie ma tu scentralizowanych podmiotów, które mogłyby ponosić odpowiedzialność. To sprawia, że ​​branża blockchain jest idealna do przeprowadzania oszustw i ważne jest, aby inwestować tylko w projekty, które Twoim zdaniem są naprawdę wartościowe.

Tylko dlatego, że aktywa zyskują na wartości, niekoniecznie oznacza, że ​​są one cokolwiek warte. Od oszukańczych ICO po rażące schematy pump and dumb, jest wiele do nauczenia się, aby lepiej zrozumieć rynkek kryptowalut. Jeśli nie możesz określić wartości projektu, nie inwestuj.

Gdzie można kupić kryptowaluty?

Wiele osób zadaje sobie pytanie: jak i gdzie inwestować w kryptowaluty? W poniższej cześci artykułu dowiesz się wszystkiego, co powinieneś wiedzieć na ten temat.

Zasoby cyfrowe można kupować, sprzedawać, a w niektórych przypadkach przechowywać na różnych giełdach kryptowalut w Internecie. Dwa główne typy to giełdy scentralizowane i zdecentralizowane.

  • Proste podejście: scentralizowane giełdy działają w taki sam sposób, w jaki tradycyjne giełdy ułatwiają handel. Książka zamówień służy do zbierania danych dotyczących ofert i zapytań oraz dopasowywania handlowców w czasie rzeczywistym. Cena aktywów jest obliczana na podstawie stosunku podaży do popytu w księdze zamówień.
  • Alternatywne podejście techniczne: zdecentralizowane giełdy przeszły wiele iteracji w ciągu ostatniej dekady. Próby użycia systemu księgi zamówień z DEX-ami spowodowały powolne wymiany z bardzo małą płynnością. Brak zachęt dla animatorów rynku. Wraz z wprowadzeniem automatycznych animatorów rynku (AMM), nowoczesne DEX stanowią zagrożenie dla niektórych uznanych CEX. Zamiast korzystać z księgi zamówień do śledzenia informacji o ofercie / zapytaniu, obecne DEX blokują pary tokenów w pulach płynności. Stosunek tokenów w puli określa ich cenę, a dostawcy płynności są nagradzani za obstawianie i przyczynianie się do płynności puli.

» Gotowy do inwestycji? Gate.io – Opinie

Jakiego rodzaju giełdy powinienem użyć?

Obie giełdy mają swoje plusy i minusy. W przeciwieństwie do DEX scentralizowane giełdy są niezawodnie szybkie, a wiele zespołów oddanych ekspertów pracuje nad optymalizacją platformy w celu uzyskania jak najlepszych doświadczeń.

Ponadto, chociaż CEX są większym celem ataków hakerskich, są również bardziej prawdopodobne, że zwrócą ci straty niż giełda bez centralnego organu. Większość CEX ma również wbudowane rampy do wymiany waluty fiducjarnej na krypto, ale niektóre zdecentralizowane giełdy również oferują tę funkcję.

Gdzie mam przechowywać moje kryptowaluty?

Kolejnym krytycznym aspektem długoterminowego inwestowania w krypto jest przechowywanie. Chociaż portfele online są stosunkowo bezpieczne, pozostawienie swoich aktywów w internecie jest ryzykiem, które jest dość łatwe do zniwelowania. Niezależnie od tego, czy jest to zapasowy telefon, czy dedykowany portfel sprzętowy, przechowywanie zasobów w trybie offline jest o wiele bezpieczniejsze i dość łatwe w konfiguracji.

Pamiętaj, aby zapisać frazę początkową adresu portfela, aby zawsze mieć dostęp do swoich tokenów. Utrata tych informacji może prowadzić do deprecjacji całego portfela.

Jakie są rodzaje kryptowalut?

Wśród różnych altcoinów dostępnych do zakupu, stablecoiny oferują  stabilność dzięki wspraciu waluty fiducjarnej. Na przykład Tether (USDT) to popularny stablecoin, którego wartość jest powiązana z dolarem amerykańskim. Pozwala to inwestorom na natychmiastowe wyjście lub wejście na rynki bez czekania na konwersję fiat-to-crypto.

Dane sugerują, że istnieje ponad 5000 altcoinów, ale nie wszystkie z nich są warte twoich pieniędzy, a większość z nich prawdopodobnie nie jest warta twojego czasu.

Wiele tokenów użytkowych jest bardziej użytecznych w przypadku usług, które umożliwiają, niż ich wrodzona wartość. Łatwo zgubić się we wskaźnikach technicznych i liniach trendów, ale szczególnie w przypadku wczesnych projektów kluczowe jest inwestowanie tylko w oryginalne projekty, które mogą zapewnić wartość rynkową.

Przeprowadź własne badania, zanim poświęcisz jakąkolwiek część swojego portfela na kryptowaluty, i trzymaj się z dala od wszystkiego, co wydaje się wielopoziomowym schematem marketingowym.

W jakie kryptowaluty powinienem inwestować długoterminowo?

W przypadku inwestycji długoterminowych wielu klientów decyduje się na trzymanie najlepszych monet według kapitalizacji rynkowej, takich jak BTC, XRP i ETH i innych. To da ci dobre wyobrażenie o tym, co społeczność ogólnie uważa za najbardziej wartościowe i jest doskonałym sposobem na zanurzenie się w świecie technologii blockchain.

Niektóre nowe projekty wejdą na szczyty rankingów równie szybko, jak je opuszczą, a to testowanie przez rynek może być przydatne w ustaleniu, co jest śmieciem, a co cennym aktywem. Inwestowanie dużych kwot w aktywa wysokiego ryzyka może być kuszące, ale może też doprowadzić do szaleństwa, szczególnie inwestorów długoterminowych.

Konsekwentny wzrost w czasie pokazuje, ile dany zasób znaczy dla rynku. To szybko rozwijająca się branża, ale warto za nią nadążyć.

» Gotowy do inwestycji? W Które Kryptowaluty Warto Inwestować w 2022 roku?

Skąd mam wiedzieć, czy warto zainwestować w daną kryptowalutę?

Inwestowanie we wszystko wymaga analizy. W przypadku przedsięwzięć długoterminowych inwestorzy stosują trzy główne metody oceny wzrostu i ryzyka określonego składnika aktywów. Analiza fundamentalna ocenia wewnętrzną wartość tokena lub projektu w kontekście obecnego rynku i jego perspektyw.

Większość projektów publikuje białą księgę przed sprzedażą symboliczną, a przestudiowanie tego dokumentu może zapewnić głębszy wgląd w to, co oferuje dany zasób. Pamiętaj, aby przejrzeć czynniki ekonomiczne i inne wydarzenia branżowe, takie jak podaż Bitcoina zmniejszająca się o połowę co cztery lata.

Jakie inne formy analizy mogę wykorzystać?

Inną popularną metodą oceny jest analiza techniczna. Obejmuje to analizę historycznych danych wykresów w celu odkrycia wzorców w zachowaniu rynku. Metryki, takie jak dzienny wolumen obrotu, wyraźne poziomy wsparcia i oporu, mogą nakreślić szerszy obraz potencjału kryptowaluty.

Chociaż analiza techniczna jest zarezerwowana głównie dla prognoz krótkoterminowych, można dowiedzieć się wiele o tym, jak rynek reaguje na zdarzenia zewnętrzne. Może to być szczególnie korzystne w dłuższej perspektywie, a w połączeniu z analizą fundamentalną może zapewnić całościowe wyobrażenie o wartości projektu.

Poprzez analizę ilościową inwestorzy mogą ocenić, jak dobrze dany składnik prawdopodobnie będzie sobie radził na podstawie danych historycznych. Chociaż wyniki w przeszłości nigdy nie wskazują na przyszłość, ważne jest, aby dowiedzieć się więcej nie tylko o tokenie, ale także o rynku, który w niego inwestuje.

Jak zarabiać na kryptowalutach?

Celem każdej inwestycji jest zarobienie pieniędzy, a inwestycje w kryptowaluty mogą sprawić, że Twoje pieniądze będą zarabiać na więcej niż jeden sposób. Stworzony jako rozwiązanie problemów skalowalności i zużycia energii za pomocą algorytmu Bitcoin Proof-of-Work, nowy sytem: Proof-of-Stake wkradł się do wielu projektów opartych na blockchain w ciągu ostatnich kilku lat.

Zamiast nagradzać górników za przeprowadzanie obliczeń w celu weryfikacji transakcji, Proof-of-Stake nagradza obstawiających za zapewnienie płynności, blokując tokeny w inteligentnym kontrakcie.

Zdecentralizowane finanse (DeFi) to wylęgarnia protokołów obstawiania, a ataki hackerskie w zeszłym roku doprowadziły do ​​odpływu milionów z różnych platform DeFi –   nie chciałbyś tam trzymać oszczędności  swojego życia.

Inni oferują nagrody za samo trzymanie aktywów w portfelach przez określony czas. Ta możliwość  trzymania kryptowalut w trybie offline sprawia, że ​​sytuacja jest znacznie bardziej kusząca dla inwestorów długoterminowych, zapewniając bezpieczeństwo przed złośliwymi hackerami w sieci.

Najbardziej rozsądnym podejściem do osiągania zysków długoterminowych dla większości ludzi może być gromadzenie zdywersyfikowanego portfela kryptowalut i okresowe ponowne zbilansowanie portfela. Temat, który omówimy w przyszłych przewodnikach.

» Dowiedz się więcej: Zarabianie Na Kryptowalutach Bez Inwestycji – Darmowe Bitcoiny w 2022 Roku

Jaka jest przyszłość kryptowalut?

Inwestycje w kryptowaluty mogą odnotować imponujący wzrost w krótkich okresach, ale ważne jest, aby dokładnie zrozumieć, jak działa projekt, zanim zaryzykujesz jakikolwiek kapitał. Inwestycje krótkoterminowe w kryptowaluty mogą wydawać się łatwym sposobem na szybkie zarobienie pieniędzy, ale handel w krótszych skalach czasowych wymaga doświadczenia, intuicji i niuansów.

Niestabilne rynki mogą wywołać wszelkiego rodzaju emocje u niedoświadczonych traderów, a to, co w danej chwili może wydawać się właściwą decyzją, często może okazać się szkodliwe w dłuższej perspektywie. Blockchain odbiera kontrolę scentralizowanym instytucjom i wzmacnia indywidualnego inwestora. Bitcoin dał nam zdecentralizowane pieniądze, a altcoiny dały nam zdecentralizowaną gospodarkę.

Branża może i jest młoda, ale jest już na drodze do głównego nurtu. Ponieważ coraz więcej osób wskakuje na pokład, kryptowaluty mogą wkrótce stać się mniej inwestycją w blockchain, a bardziej inwestycją w przyszłą gospodarkę.

robert.baczkowski@inwestujfinanse.pl | + Artykuły

Od wielu lat jestem zapalonym inwestorem i entuzjastą kryptowalut. Ukończyłem matematykę na University of Toronto w Kanadzie.
Stworzyłem tę stronę, aby dzielić się z ludźmi moją, zdobywaną przez wiele lat, wiedzą na temat finansów i inwestycji.
Lubię podejmować ryzyko i chętnie piszę o finansach.
W skrócie jestem osobą, która kocha pieniądze i dobrze nimi zarządza.

Dodaj komentarz