Inwestowanie w Metale Szlachetne: Plusy i Minusy

 

Nic dziwnego, że najlepsze światowe instytucje finansowe i miliarderzy inwestują w metale szlachetne. Postrzegają to jako sposób na dywersyfikację swojego portfela i ochronę przed niektórymi zagrożeniami inflacji.

Jednak inwestowanie w metale szlachetne to coś więcej niż tylko szybkie wzbogacanie się. Taka inwestycja wiąże się z dużym ryzykiem, a także z korzyściami, ale jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, musisz przeczytać dalej.

Pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć o inwestowaniu w metale szlachetne, jest to, że nie ma ono gwarantowanej stopy zwrotu, jak inne inwestycje lub akcje, więc nie można na nim polegać w kwestii dochodu. Najlepiej używać go jako zabezpieczenia przed czasami inflacji w połączeniu z innymi inwestycjami, dzięki czemu cały portfel może być chroniony przed bardziej ryzykownymi przedsięwzięciami.

Ocena:
5/5
Zalety

68% rachunków detalicznych CFD traci pieniądze

Prowizje

Bezpieczeństwo

Dostępne Kryptowaluty

za €1000 Dostaniesz

0.0230 BTC

 

Korzyści z inwestowania w metale szlachetne

Inwestowanie w odpowiednie aktywa to klucz do sukcesu finansowego. Jedną z najbezpieczniejszych dostępnych obecnie inwestycji są metale szlachetne. Inwestowanie w metale szlachetne niesie ze sobą wiele korzyści, w tym stabilność. Akcje i obligacje mogą być ryzykownymi inwestycjami, ponieważ ich wartość stale się zmienia przy każdym ruchu na rynku.

Siła nabywcza dolara spadła w ciągu ostatniego stulecia o około 98% ze złotówkami jest jeszcze gorzej. Ma to znaczący wpływ zarówno dla inwestorów, jak i doradców.

Inwestowanie w metale szlachetne to dobry sposób na zaradzenie temu problemowi i ochronę swojego bogactwa przed inflacją, a także innymi zagrożeniami, takimi jak niestabilność geopolityczna lub wstrząsy gospodarcze.

Inwestowanie w metale szlachetne, takie jak złoto, jest zarówno bardzo proste, jak i bardzo złożone, w zależności od Twojej perspektywy. Mówiąc najprościej, złoto jest dla większości ludzi jednym z najlepszych sposobów na zachowanie bogactwa przy minimalnym wysiłku lub ryzyku – większość wszystkich zgadza się, że jest to jedna z najbezpieczniejszych inwestycji, jakich można dokonać dzisiaj.

Możesz kupić metale szlachetne bez potrzeby fizycznego przetrzymywania ich na eToro otwórz konto klikając w ten link:

Wady inwestowania w metale szlachetne

Inwestowanie w metale szlachetne może mieć również szereg wad. Dla większości ludzi inwestowanie w złoto lub srebro nie jest dobrym pomysłem, ponieważ mogą nie zapewniać zwrotu z inwestycji, którego szukają.

Ceny metali szlachetnych rosną w czasie kryzysu gospodarczego. Dzieje się tak, ponieważ ludzie kupują je, gdy potrzebują bezpiecznego schronienia przed wahaniami na rynkach finansowych. Jednak ceny mogą również spaść, jeśli będzie zbyt wielu kupujących i niewystarczająca podaż.

Najlepsze metale szlachetne do inwestycji

Wiele osób zastanawia się, w jaki metal szlachetny najlepiej inwestować. Złoto, srebro, platyna czy pallad?

Istnieje wiele powodów, dla których złoto uważane jest za najlepszy metal szlachetny do inwestowania.

Złoto jest najpopularniejszym surowcem na ziemi. Jest cenne i ma wielu zwolenników.

Inwestorzy kupują złoto, ponieważ jest to powszechnie uznana forma waluty. Od zarania dziejów ludzie wymieniali różne dobra na złoto.

Ilość złota jest ograniczona, dzięki czemu jego cena długoterminowa zawsze będzie rosła.

Wniosek

Inwestowanie w złoto lub jakikolwiek inny metal szlachetny nie ma wielu wad. Złoto jest najczęściej używanym metalem szlachetnym do celów inwestycyjnych. Nie jest niczym niezwykłym, że można spotkać ludzi, którzy całe swoje życiowe oszczędności inwestują w złoto, mając nadzieję, że jego wartość wzrośnie.

Inwestycje w metale szlachetne nie są odpowiednie dla wszystkich. Wartość inwestycji w metale szlachetne może dość często ulegać wahaniom, ponieważ wpływa na nią wiele czynników, w tym gospodarka, klimat polityczny i obecny stan świata.

Nierzadko zdarza się, że inwestorzy podkreślają wahania rynku i inne czynniki, które mogą wpłynąć na ich inwestycje. Inwestorzy w metale szlachetne muszą być w stanie zapanować nad emocjami i podejmować obiektywne decyzje dotyczące swoich inwestycji.

Złoto pozostaje najlepszą opcją inwestycyjną, ponieważ tradycyjnie postrzegano je jako bezpieczną inwestycję, co oznacza, że jest mniej zmienne niż inne aktywa. Cena złota ma tendencję do pozostawania na stałym poziomie, nawet gdy na światowych rynkach dochodzi do ważnych wydarzeń, takich jak wybory lub recesja.

robert.baczkowski@inwestujfinanse.pl | + Artykuły

Od wielu lat jestem zapalonym inwestorem i entuzjastą kryptowalut. Ukończyłem matematykę na University of Toronto w Kanadzie.
Stworzyłem tę stronę, aby dzielić się z ludźmi moją, zdobywaną przez wiele lat, wiedzą na temat finansów i inwestycji.
Lubię podejmować ryzyko i chętnie piszę o finansach.
W skrócie jestem osobą, która kocha pieniądze i dobrze nimi zarządza.

Dodaj komentarz