ile można zarobić na eToro
Inwestowanie

Ile Można Zarobić na eToro?

Czy wiesz, co jest najważniejszym czynnikiem podczas wyboru najlepszego brokera, o którym prawie nikt nie mówi?

Wielkość prowizji? Szybkość wypłaty? Maksymalna dźwignia?

Nie. Nie. i nie.

Wszystko sprowadza się do tego, ilu użytkowników faktycznie zarabia u danego brokera.

Kogo to obchodzi, że czas wypłaty wynosi 2 dni zamiast 1 dnia, jeśli istnieje 92% szans, że ​​stracisz pieniądze.

Najważniejszym kryterium jakości brokera jest odsetek przegrywających kont. Jeśli procent przegranych jest wyższy niż średnia, może to oznaczać, że broker gra przeciwko użytkownikom, ma nieuzasadnionie wysokie opłaty, nie zapewnia wystarczająco dobrych narzędzi i zasobów do edukacji i analizy itp.

Mamy dziś szczęście. Czemu?

Ponieważ przed 2018 r. nikt tak naprawdę nie znał tych przegrywających liczb. Wszyscy tylko zgadywali. Najpopularniejszą legendą było to, że 96% wszystkich inwestorów traci pieniądze.

Potem nastąpiła wielka zmiana regulacyjna i wszyscy brokerzy muszą teraz wyraźnie wyświetlać swoje procenty przegrywających/wygrywających kont.

Krótko mówiąc – odkąd pojawiła się przejrzystość, eToro jest na szczycie z najmniejszą liczbą przegrywających traderów. Podczas gdy u większości innych brokerów pieniądze traci średnio do 90% inwestorów, u eToro tarci około 75%. Co jest dość niezwykłe. (Liczby te oczywiście zmieniają się z miesiąca na miesiąc).

>>zobacz też: XTB Akcje Opinie

Co sprawia, że ​​eToro tak bardzo się wyróżnia? Biorąc pod uwagę fakt, że eToro jest nastawione na początkujących inwestorów, powinno być zupełnie odwrotnie. Nowicjusze powinni przegrywać znacznie częściej. Brokerzy specjalizujący się w bardziej doświadczonych traderach powinni byli być na szczycie. Ale na przykład FxPro ma 79%, a FXCM ma 74% przegranych kont.

Konkluzja: siła eToro wyraźnie wynika z funkcjonalności handlu społecznościowego, ich CopyTrader™ i największej tego typu społeczności. Fakt, że nie jesteś sam z skomplikowanytm wykresem przed sobą, ale możesz śledzić i kopiować najlepszych traderów (Popularnych Inwestorów) oczywiście działa. Liczby mówią same za siebie.

Otwórz Konto na eToro

 

Wyobraź sobie, że szukasz menedżera aktywów, który będzie dla Ciebie inwestował i dokonywał transakcji. Zwykle udałbyś się do banku lub funduszu hedgingowego, aby go znaleźć.

Oto jak by to wyglądało:

  1. Potrzebujesz co najmniej 20 000 – 100 000 PLN, aby dobry menedżer był zainteresowany.
  2. Pobieraliby 15% – 20% zysków, które dla Ciebie osiągają.
  3. Plus kilka rocznych opłat za zarządzanie, nawet jeśli stracą Twoje pieniądze.
  4. Nie miałbyś pojęcia o ich rzeczywistych statystykach wydajności.
  5. Zasypaliby cię stosami e-maili i dokumentów pełnych nieczytelnego prawniczego żargonu.
  6. Nie podzieliliby się z tobą swoimi strategiami handlowymi.
  7. Z pewnością nie poświęciliby czasu na uczenie cię, jak handlować.
  8. Zarządzający funduszami to królowie. W strzeżonym zamku. Zarabiają pieniądze, nawet jeśli robią złe zakłady w Twoim imieniu. I nic nie możesz im zrobić (jeśli nie jesteś popularnym miliarderem).

Nie wporządku, prawda?

Z odsieczą nadchodzi Social Trading eToro. I odwraca wszystko. Dosłownie wszystko. W handlu społecznościowym ty jesteś królem. Możesz przejrzeć setki traderów, zobaczyć ich portfele, przeczytać i omówić ich strategie, poprosić ich o pomoc, a jeśli podoba Ci się to, co robią – skopiować ich transakcje.

Zarządzający pieniędzmi (Popularni inwestorzy w przypadku eToro) zarabiają pieniądze tylko wtedy, gdy zarabiają pieniądze dla swoich kopiarek i jeśli dodają wartość, ucząc swoich obserwujących. Ważnym aspektem sukcesu eToro jest to, że eToro stworzyło system, w którym Popularni inwestorzy są silnie zmotywowani do osiągania i, co najważniejsze, utrzymania wysokiej rentowności dla nich i ich kopiujących.

Wszystkie statystyki i transakcje są całkowicie przejrzyste. Jeśli inwestor, który ma tysiące obserwujących, popełni błąd, może być pewien, że wielu jego obserwujących poprosi o wyjaśnienia. Jeśli inwestor nie komunikuje się dobrze i ponownie popełnia te błędy, wszyscy po prostu przestają podążać za nimi jednym kliknięciem, a inwestor przestaje zarabiać. Ta przejrzystość i odpowiedzialność popycha traderów do ciągłej poprawy, a tym samym ogólne zyski stają się wyższe, a poziom ryzyka niższy.

Są jednak pewne problemy
Choć brzmi to różowo, oczywiście są pewne wyzwania. Na początku istnienia platformy handlu społecznościowego było wielu inwestorów, którzy manipulowali swoimi danymi, aby ich zyski wyglądały astronomicznie. Głównie robili to, nigdy nie zamykając przegranych transakcji.

Na szczęście eToro przez lata ulepszało system i nie jest już możliwe manipulowanie statystykami w ten sposób.

Należy jednak pamiętać o innych rzeczach, na które należy zwrócić uwagę:

Zwróć uwagę na inwestorów, którzy zalecają wysokie stop-loss: niektórzy inwestorzy proszą kopiujących o ustawienie stop-loss kopii (CSL) na maksymalnym poziomie 95%. Oczywiście nikt nigdy nie spodziewa się, że kiedykolwiek stracą tak dużo, ale to się zdarza. Ponosząc 95% wypłaty, będziesz potrzebować mało prawdopodobnego zysku 1900%, aby wrócić do progu rentowności, zanim będziesz mógł zacząć zarabiać”.

Nie wkładaj wszystkich jajek do jednego koszyka: Inwestowanie w ludzi, podobnie jak inwestowanie w aktywa, wiąże się z ryzykiem. Dlatego ważne jest, aby zdywersyfikować swój portfel oparty na ludziach z kilkoma inwestorami, którzy inwestują w różne aktywa i mają różne strategie, aby rozłożyć ryzyko.

>>zobacz też: Gate.io Opinie

Nie jest łatwo znaleźć najlepszych inwestorów: niektórzy uczestnicy programu Popular Investor mają długoterminową strategię, która może obejmować pewne straty po drodze. A jednak niektórych kopiujących łatwo odstraszają takie straty i przestają kopiować tradera, jeśli przegrają, nie widząc całego cyklu. Poniżej możesz zobaczyć niektórych z najlepszych popularnych inwestorów, których możesz śledzić i kopiować:
(Musisz chwilę poczekać na załadowanie nowych danych)

Wyniki osiągnięte w przeszłości nie wskazują na przyszłe wyniki. Przedstawiona historia handlowa to mniej niż 5 pełnych lat i może nie wystarczyć jako podstawa do decyzji inwestycyjnej. To nie jest porada inwestycyjna.

Ile zarabiają popularni inwestorzy na eToro?

Struktura wynagrodzeń jest bezpośrednio powiązana z jakością decyzji i wyników programu Popular Investor.

Inwestorzy zazwyczaj zarabiają 10-15 tysięcy miesięcznie. zarządzając często kwotami które wynoszą 1-2 mln PLN.

 

Jeśli chcesz zostać popularnym inwestorem lub po prostu uzyskać więcej informacji, możesz zajrzeć do programu Popular Investor.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *