Giełda StormGain — Opinie Na Temat Platformy Internetowej

Nowoczesne technologie przyczyniły się do rozwoju rynków finansowych oraz inwestycji alternatywnych. Do tych ostatnich należą m.in. kryptowaluty (waluty wirtualne). Handel kryptowalutami możliwy jest za pomocą takich platform online jak np. giełda StormGain.

Czym jest giełda StormGain? Podstawowe informacje na temat platformy

RodzajInternetowa platforma inwestycyjna
Podstawowe funkcjonalnościwymiana kryptowalut, kopanie kryptowalut, inwestowanie online
Rok założenia2019
Główna siedzibaLondyn, Zjednoczone Królestwo
Strona internetowawww.stormgain.com

StormGain to utworzona w 2019 roku platforma internetowa do zarabiania na kryptowalutach. Oferuje ona takie usługi jak na przykład:

 • handel kontraktami terminowymi,
 • inwestycje w kryptowaluty (Bitcoin, Tether, Dogecoin czy Ethereum to tylko niektóre z nich),

Z informacji zamieszczonych na stronie internetowej www.stormgain.com wynika, że aplikacja jest dostępna w ponad dwustu trzydziestu państwach na terenie całego świata. Jak dotąd, z możliwości oferowanych przez tę platformę skorzystało już około pięciu milionów użytkowników.

O silnej pozycji StormGain na światowych rynkach mogą świadczyć także otrzymywane nagrody oraz wyróżnienia branżowe. Należą do nich między innymi:

 • Trading&Exchange Platform of 2020 (The European),
 • Best Trading Platform of 2021 (European CEO Awards 2021).

Na popularność StormGain wpływa bez wątpienia również fakt, że informacje na temat tej platformy pojawiają się w takich znanych mediach jak na przykład Yahoo Finance czy Crypto Daily.

Elastyczność rozwiązań dla początkujących klientów

Atutem StormGain jest różnorodność w zakresie kont dla klientów. Przykładowo, ci spośród inwestorów, którzy obawiają się obracać rzeczywistym kapitałem, mogą zdecydować się na rachunek demo z wirtualnymi środkami. 

Różnorodność odnosi się także do programów lojalnościowych. Poszczególne rozwiązania są uzależnione od wolumenu obrotu i dają prawo do preferencyjnych warunków w zakresie opłat czy odsetek.

StormGain — pozytywne opinie na temat aplikacji mobilnej (Google Play)

Aplikacja StormGain Bitcoin Wallet App cieszy się sporym zainteresowaniem. Na chwilę obecną (stan na czerwiec 2022) pobrało ją już ponad pięć milionów użytkowników. Z udzielonych ok. 118 tysięcy ocen uzyskano ocenę 4,5 (w ramach pięciostopniowej skali). Jest to bardzo dobry wynik porównywalny z takimi liderami rynku jak na przykład BitMart (ocena aplikacji mobilnej na Google Play na poziomie 4,6).

Z analizy opinii na Google Play można wywnioskować, że do elementów ocenianych pozytywnie należą na przykład:

 • przejrzysty, niezwykle czytelny interfejs. Cenną pomoc stanowią także krótkie filmiki instruktażowe przeznaczone w szczególności dla początkujących użytkowników,
 • szeroki zakres funkcjonalności (handel walutą wirtualną, kopanie krypto itp.).

StormGain — wady

Negatywne opinie, które także się pojawiają, dotyczą np. niejasnego sposobu przeliczania wykopanych krypto na USDT. Ponadto, StormGain to bardzo młoda giełda. Problemem mogą okazać się ewentualne problemy z zabezpieczeniami na platformie oraz obsługą klienta. Last but not least, StormGain zapewnia inwestorom dostęp do relatywnie niewielkiej liczby kryptowalut (jest ich dostępnych zaledwie kilkadziesiąt).

Jakie opłaty za aktywność na StormGain?

Prowadzenie działań inwestycyjnych z wykorzystaniem platformy StormGain wymaga ponoszenia prowizji od transakcji. Zasadniczo, wyróżnia się następujące rodzaje opłat:

 • prowizje za handel — opłaty w tym przypadku nie są wysokie i nie przekraczają 0,01% 
 • opłaty za wymianę — jest to, w zależności od typu waluty wirtualnej, 0,25% lub 0,095%,
 • prowizje od wpłat z użyciem kart bankowych — jeśli chodzi o tego typu opłaty, to są one dość wysokie. Wynoszą one 5% od wpłaty, przy czym minimalny poziom prowizji wynosi 10 dolarów amerykańskich,
 • wpłata lub wypłata walut wirtualnych — aktualnie StormGain nie pobiera prowizji za wpłatę kryptowalut, ale wypłata jest obciążona opłatą uzależnioną od typu instrumentu finansowego. Przykładowo, dla Bitcoina jest to 0,0006 BTC,
 • prowizja za wypłatę SEPA (dla Bitcoina oraz Ethereum) — opłata ta wynosi 0,1%, z kolei koszt wymiany kantorowej został ustalony na poziomie 5%.

Inwestowanie na StormGain a ryzyko

Dwudziesty pierwszy wiek to czas, w którym — dzięki nowoczesnym technologiom cyfrowym — inwestowanie jeszcze nigdy nie było tak proste. W tym celu wystarczy założyć konto na internetowej platformie i włączyć się w inwestycje. Taka wizja jest kusząca, ale należy pamiętać o ryzyku. Jest ono szczególnie poważne w przypadku nowatorskich inwestycji (kryptowaluty należą do tej kategorii).

Nasz tekst nie jest poradą inwestycyjną, lecz zbiorem ogólnych informacji na temat StormGain. Niezależnie od opinii analityków i ekspertów, własnych odczuć czy informacji znalezionych na forach internetowych trzeba liczyć się z ryzykiem. Nawet pozornie dobra decyzja inwestycyjna może spowodować dotkliwe straty. Ryzyko można wprawdzie ograniczyć, ale jego likwidacja niestety nie jest możliwa. Trzeba o tym pamiętać jeszcze na etapie zakładania konta.

robert.baczkowski@inwestujfinanse.pl | + Artykuły

Od wielu lat jestem zapalonym inwestorem i entuzjastą kryptowalut. Ukończyłem matematykę na University of Toronto w Kanadzie.
Stworzyłem tę stronę, aby dzielić się z ludźmi moją, zdobywaną przez wiele lat, wiedzą na temat finansów i inwestycji.
Lubię podejmować ryzyko i chętnie piszę o finansach.
W skrócie jestem osobą, która kocha pieniądze i dobrze nimi zarządza.