Giełda BitMart — Opinie. Czy Korzystanie Z BitMart To Dobry Pomysł?

Kryptowaluty (waluty wirtualne) to rozwiązanie, które cieszy się coraz większym zainteresowaniem na całym świecie. Inwestycje w kryptowaluty są możliwe za pośrednictwem giełd online. Do takich należy między innymi BitMart Exchange. Czym jest giełda BitMart?

Giełda BitMart — opis. Najważniejsze informacje na temat internetowej platformy inwestycyjnej

RodzajInternetowa platforma inwestycyjna
Podstawowe funkcjonalnościWymiana kryptowalut, inwestowanie online
Rok założenia2017
Kraj i miasto pochodzeniaKajmany (wyspy)
Strona internetowahttps://www.Bitmart.com/en

BitMart to internetowa giełda służąca do handlu walutami wirtualnymi (kryptowalutami). Według danych umieszczonych na stronie internetowej BitMart platformy tej używa już ponad dziewięć milionów użytkowników (stan na czerwiec 2022). Korzystanie z BitMart jest możliwe niemal na całym świecie, tzn. w ponad 180 państwach.

Opinie użytkowników na temat funkcjonowania giełdy kryptowalutowej BitMart

Choć BitMart została założona stosunkowo niedawno (2017 rok), to już zapracowała sobie uznanie rynku. Dowodem na to są chociażby pozytywne opinie na Google Play odnośnie aplikacji mobilnej. Średnia z ponad czterdziestu tysięcy ocen użytkowników wynosi ok. 4,6 w pięciostopniowej skali.

Pozytywne odczucia dotyczą między innymi przejrzystego (minimalistycznego) i wygodnego w obsłudze interfejsu, a także stosunkowo niskich prowizji. Ceniony jest również dostęp do szerokiego wachlarza kryptowalut (można wybierać spośród kilkuset różnych instrumentów finansowych). Co ciekawe, atut ten jest czasem postrzegany jako… wada. Zdaniem niektórych bogata oferta czyni z BitMarta narzędzie przeznaczone głównie dla profesjonalnych i doświadczonych graczy.

Jeśli chodzi o wady giełdy BitMart, to negatywne opinie dotyczą głównie aspektów technicznych. Krytyka obejmuje na przykład takie aspekty jak:

  • opóźnienia w księgowaniu zleceń,
  • długi proces weryfikacji nowych użytkowników — może być to frustrujące z uwagi na fakt, że rynek kryptowalut cechuje się silnym dynamizmem.

Jakie kryptowaluty obsługuje internetowa platforma BitMart?

Wśród walut wirtualnych, którymi można obracać za pośrednictwem BitMart, znajdują się między innymi następujące instrumenty finansowe:

  • Bitcoin,
  • Ethereum,
  • Dai,
  • Aave.

Giełda BitMart — weryfikacja nowych użytkowników

Założenie konta na giełdzie kryptowalut BitMart jest stosunkowo proste oraz intuicyjne.  Robi się to poprzez odwiedzenie strony internetowej lub uruchomienie aplikacji mobilnej. Rejestracja wymaga podania numeru telefonu/adresu mailowego. Po przekazaniu niezbędnych danych, ustawienia hasłu itp. nowy użytkownik zostanie poproszony o aktywację. Niezbędny link jest przesyłany SMS-em lub mailem.

Podobnie jak w przypadku innych tego typu platform konieczna jest autoryzacja profilu nowego inwestora. Do poprawnego wykonania tego etapu niezbędna jest weryfikacja typu KYC (z ang. Know Your Customer — poznaj swojego klienta). Badanie KYC wymaga od nowego użytkownika podania takich rodzajów informacji jak:

  • pełne imię i nazwisko,
  • adres zamieszkania.

To jeszcze nie koniec. Aby możliwe było korzystanie z konta w charakterze pełnoprawnego użytkownika, niezbędne jest przesłanie skanu/zdjęcia dokumentu tożsamości (dowodu osobistego). Dopiero wtedy — jeśli pracownicy BitMart nie będą mieli żadnych zastrzeżeń — konto inwestora uzyska autoryzację.

Giełda kryptowalutowa BitMart — kontrowersje

Jak widać, korzystanie z giełdy BitMart może przynieść wiele korzyści. Taki stan rzeczy nie oznacza jednak, że opisywane rozwiązanie jest pozbawione słabości. Wiele wskazuje na to, że piętą achillesową BitMart mogą być kwestie związane z bezpieczeństwem (a przynajmniej było tak jeszcze niedawno). Dowodzi tego chociażby fatalna porażka, jaką pod koniec 2021 roku było włamanie się na platformę internetową.

Efektem udanego ataku była — według różnych szacunków — kradzież środków o wartości od stu do nawet dwustu milionów dolarów amerykańskich.

Pozostaje jedynie mieć nadzieję, że kierownictwo platformy kryptowalutowej wyciągnęło wnioski z porażki i wdrożyło bardziej efektywne systemy bezpieczeństwa.

Giełda kryptowalut BitMart — opinie. Podsumowanie

Jak widać, internetowa giełda kryptowalut BitMart to ciekawe rozwiązanie. Jest tak pomimo pewnych słabości tej platformy. Oczywiście, jeszcze przed przystąpieniem do rejestracji na opisywanej platformie trzeba mieć na uwadze ryzyko. Wszelkie inwestycje w instrumenty finansowe nierozerwalnie wiążą się z ryzykiem utraty części lub całości zaangażowanego kapitału.

Jeśli chodzi o kryptowaluty, ryzyko to jest szczególnie poważne. Wynika ono z dwóch głównych przyczyn:

  • waluty wirtualne to stosunkowo nowa dziedzina rynku finansowego,
  • tego typu instrumenty inwestycyjne cechują się wysokim poziomem zmienności. Handel krypto stanowi spore ryzyko, ale zarazem jest szansą na atrakcyjne zyski.

Czy warto inwestować na BitMart? Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Każdy powinien samodzielnie podejmować tego typu decyzje — nasz tekst nie jest poradą inwestycyjną. Powodzenia!

robert.baczkowski@inwestujfinanse.pl | + Artykuły

Od wielu lat jestem zapalonym inwestorem i entuzjastą kryptowalut. Ukończyłem matematykę na University of Toronto w Kanadzie.
Stworzyłem tę stronę, aby dzielić się z ludźmi moją, zdobywaną przez wiele lat, wiedzą na temat finansów i inwestycji.
Lubię podejmować ryzyko i chętnie piszę o finansach.
W skrócie jestem osobą, która kocha pieniądze i dobrze nimi zarządza.