eToro - w Co Inwestowac
Inwestowanie

eToro – w Co Inwestowac

 

Rok 2021 mógł być najbardziej oczekiwanym rokiem w historii, a przynajmniej w niedawnej przeszłości. Po ciężkim roku 2020 i pandemii COVID-19 rok 2021 domyślnie miał być lepszy. Dlatego, gdy analitycy wybierali najlepsze akcje do kupienia na 2021 r., skupili się na historiach odbudowy poszczególnych firm.

COVID niestety nadal z nami, a wariant delta napędza trzecią falę. I niestety, musimy odkurzyć nasze maski, żeby wejść do wielu miejsc publicznych.

Ale ponieważ ponad 50% dorosłych Polaków otrzymało przynajmniej jedną dawkę szczepionki, oczekuje się, że tym razem szkody będą co najmniej mniej poważne.

„Widzimy trendy dotyczące wirusów i traktujemy to poważnie”, mówi Sonia Joao, starszy partner w Robertson Wealth Management, zarejestrowanym doradcy inwestycyjnym (RIA) z siedzibą w Houston. „Ale na tym etapie nie spodziewamy się poważnej reakcji rynku, ponieważ inwestorzy wydają się spoglądać w przeszłość na obawy związane z wirusami i skupiać się na przyspieszeniu zysków. Możemy zauważyć niewielką zmienność rynku, jeśli liczba przypadków będzie nadal rosnąć, ale nie spodziewamy się poważnych zakłóceń.”

>>zobacz też: Gate.io Opinie

Będą niespodzianki. Zawsze są. Jednak kilka trendów możemy  z dużym prawdopodobieństwem przewidzieć w drugiej połowie 2021 r. i później. Surowce mają się dobrze, częściowo ze względu na oczekiwania dotyczące wyższych wydatków na infrastrukturę. Technologia powinna nadal być głównym motorem napędowym, ponieważ trendy, które przyspieszyły podczas pandemii, wciąż mają dużo paliwa w baku.

Jednak przede wszystkim tematem powinna być odbudowa, ponieważ gospodarka wciąż walczy o powrót do normalności.

Uwaga, poniższe wskazówki dotyczące akcji, w kóre warto inwestować na etoro, to opinie. Przed inwestycją nalezy dokonać własnej analizy!

Otwórz Konto na eToro

 

Dzisiaj przyjrzymy się 5 najlepszym akcjom do kupienia na eToro, myśląc o drugiej połowie 2021 r. i później.

Amazon.com

amazon

 

 • Branża: handel detaliczny w Internecie
 • Wartość rynkowa: 1,7 biliona dolarów
 • Stopa dywidendy: nie dotyczy

Poza kilkoma firmami, takimi jak Zoom Video (ZM), które ze względnego ukrycia stały się integralną częścią codziennej rutyny większości korporacji w Ameryce, niewiele firm skorzystało bardziej na koronawirusie niż Amazon.com (AMZN, 3 354,72 USD). ). Prawie wszystko, co możesz sobie wyobrazić, może zostać zamówione przez Amazon i być na wyciągnięcie ręki w mniej niż 24 godziny.

Możecie pomyśleć, że skoro COVID się kończy, to nie ma sensu inwestować w  Amazona. Ale tu jest mały szczegół. Chociaż Amerykanie rzeczywiście wracają do centrów handlowych, prawdopodobnie nadal będą kupować znacznie większy procent swoich zakupów online niż przed pandemią. Ten trend już się utrwalił, a pandemia go po prostu przyspieszyła.

Wedbush, który ocenia AMZN jako Outperform (odpowiednik Kup), pisze, że „wzrost przychodów powinien spowolnić w 2021 r., ale powinien pozostać powyżej poziomów z 2019 r.” – innymi słowy, wzrost może nieco spowolnić w porównaniu z nieoczekiwanymi poziomami z zeszłego roku, ale nadal przyćmi poziomy sprzed pandemii. Tymczasem „Rentowność Amazon powinna rosnąć, ponieważ koszty operacyjne rosną wolniej niż przychody. Amazon Web Services, Fulfillment by Amazon i reklamy powinny napędzać stały wzrost marży, a członkostwo w Prime napędza ogólny wzrost przychodów detalicznych”.

AMZN jest jedną z najlepszych akcji do kupienia do końca 2021 r. … i prawdopodobnie przez kolejne lata.

Otwórz Konto na eToro

 

Realty Income

Realty Income

 • Branża: Nieruchomości handlowe
 • Wartość rynkowa: 27,3 mld USD
 • Stopa dywidendy: 4,0%

Amazon może równie dobrze przejąć świat. Ale handel stacjonarny jest daleki od śmierci. W szczególności firmy usługowe zawsze będą potrzebować fizycznych lokalizacji. Amazon nie może strzyc włosów ani zbadać ci zębów (przynajmniej jeszcze nie). A sklepy o dużym natężeniu ruchu, takie jak apteki, sklepy wielobranżowe i stacje benzynowe, w najbliższym czasie nigdzie się nie ruszają.

To prowadzi nas do kolejnej akcji do kupienia na pozostałą część 2021 r. i później, Realty Income.

Realty Income jest funduszem inwestycyjnym typu „triple-net” (REIT), co oznacza, że ​​jego najemcy są odpowiedzialni za opłacenie wszystkich podatków, ubezpieczenia i utrzymanie. Odpowiedzialność wynajmującego ogranicza się tutaj do spieniężenia czeków czynszowych i niewiele więcej.

Realty Income posiada portfel ponad 6700 nieruchomości w 50 stanach, Portoryko i Wielkiej Brytanii. Wśród pięciu największych najemców, stanowiących nieco ponad 22% portfela, są 7-Eleven, Walgreens (WBA), Dollar General (DG), FedEx (FDX) i brytyjska sieć supermarketów Sainsbury’s.

Niektórzy z najemców Realty Income, szczególnie w salach kinowych i siłowniach, dostali po nosie podczas pandemii. Ale ci lokatorzy wracają do normalnego życia. I powinno tak pozostać w drugiej połowie 2021 roku.

Otwórz Konto na eToro

 

National Retail Properties

National retail Properties

 

 • Branża: Nieruchomości handlowe
 • Wartość rynkowa: 8,4 mld USD
 • Stopa dywidendy: 4,4%

Podobnie, National Retail Properties (NNN, 47,79 USD) jest silnym pretendentem do końca 2021 r. Rentowności obligacji, które rozpoczęły rok w silnym trendzie wzrostowym, ostatnio załamały się, ponieważ inwestorzy wydają się mniej zaniepokojeni rosnącą inflacją. Spadające rentowności obligacji oznaczają wzrost cen obligacji. A to oznacza silne wiatry w plecy dla inwestycji podobnych do obligacji, takich jak NNN.

National Retail Properties nie jest obligacją, ale wraz z dochodem z nieruchomości jest tak blisko obligacji, jak to tylko możliwe na giełdzie. Jako właściciel potrójnej sieci, NNN nie przypomina rzeczywistego „biznesu”. Firma pobiera czynsz od najemców, a następnie przetwarza ten czynsz na dywidendy.

Mówiąc o dywidendach, National Retail Properties podniosło swoją wypłatę przez 31 kolejnych lat. W cenach bieżących daje 4,3%.

W NNN nie wzbogacisz się szybko. To właściciel, który wynajmuje nieruchomości sklepom spożywczym i myjniom samochodowym, na litość boską. Ale jeśli szukasz stabilnego płatnika dywidendy, który będzie się rozwijał bez względu na to, co na niego rzuci gospodarka, National Retail Properties należy do Twojego portfela. A ponieważ realna ekonomia powraca w modzie, nie zdziw się, jeśli ten ociężały detaliczny REIT wyprzedzi rynek do końca 2021 r.

Otwórz Konto na eToro

 

 

LyondellBasell Industries

LyondellBasell Industries

 • Branża: Chemia specjalistyczna
 • Wartość rynkowa: 32,4 miliarda dolarów
 • Stopa dywidendy: 4,5%

Na giełdzie nuda może być piękna. Inwestorzy często gonią za błyskotliwymi, przyciągającymi uwagę akcjami, ignorując przy tym twarde przemysłowe konie robocze. Stwarza to możliwości dla inwestorów wartościowych, którzy chcą wyjść poza nagłówki.

Jako przykład rozważ LyondellBasell Industries (LYB, 97,00 USD). Spółka ta jest tak daleka od sensacji jak tylko może. To brudna firma z branży tworzyw sztucznych, petrochemii i rafinacji w epoce, w której inwestorzy stawiają na ekologiczne firmy.

Ale gdy gospodarka wraca do życia, giganty przemysłowe, takie jak Lyondell, radzą sobie dobrze i prawdopodobnie będzie tak dalej.

>>zobacz też: XTB Akcje Opinie

„Napędzany popytem przemysłowym i konsumenckim, niskimi zapasami i zaległościami w zamówieniach klientów, silne tempo ostatnich kilku kwartałów powinno utrzymać się w tym roku i do 2022 roku”, mówi analityk Jefferies Laurence Alexander (Kup). „Biorąc pod uwagę mocne wskaźniki wyprzedzające, spodziewamy się, że ceny petrochemii pozostaną silne do co najmniej 2022 r.”

Lyondell jest notowany ze stosunkiem ceny do zysku (P/E) wynoszącym zaledwie 8 i przynosi atrakcyjne 4,5% dywidendy. I chociaż akcje cieszą się niesamowitym biegiem od najniższego poziomu w marcu zeszłego roku, pozostają niewiele powyżej poziomów sprzed pandemii. Właśnie dlatego LYB jest jedną z najlepszych akcji do kupienia w tej chwili: to tanie akcje na rynku, który wcale nie jest tani.

Otwórz Konto na eToro

 

Enterprise Products Partners LP

Enterprise Products Partners LP

 

 • Przemysł: ropa naftowa i gaz
 • Wartość rynkowa: 48,6 mld USD
 • Wydajność dystrybucji: 8,0%*

Ostatnie 10 lat to stracona dekada dla energetyki średniego strumienia (czytaj: ropociągi i gazociągi oraz magazynowanie). Jako przykład weźmy pod uwagę, Enterprise Products Partners LP (EPD, 22,25 USD) – uważany przez wielu za blue chip w przestrzeni Master Limited Partnership (MLP) – dziś handluje na poziomach po raz pierwszy zaobserwowanych pod koniec 2011 roku.

Ale o to w tym przecież chodzi. Podczas gdy cena akcji Enterprise nie zmieniła się, jego działalność bazowa rozwija się, podobnie jak dystrybucja gotówki. Dziesięć lat temu Enterprise płacił 30 centów na kwartał w dystrybucji.

Dziś wypłata jest o 50% wyższa i wynosi 45 centów. Przy obecnych cenach daje to ogromny zysk w wysokości 8%.

„[Partnerzy ds. produktów korporacyjnych] powinni nadal czerpać korzyści z większego wolumenu w miarę ożywienia gospodarki” – mówi analityk Argus Research Bill Selesky, który ocenia akcje EPD w Buy. „EPD ma również mocny bilans z dźwignią poniżej średniej branżowej i szanowany zespół zarządzający. W wycenie EPD wydaje się atrakcyjne w oparciu o historyczny wskaźnik P/E i naszą analizę zdyskontowanych przepływów pieniężnych”.

Selesky zwraca również uwagę na 22-letnią passę wzrostu dystrybucji Enterprise.

To była długa droga dla akcji średniej wielkości, takich jak Enterprise, ale wyceny są atrakcyjne, a akcje notują tendencję wzrostową. Jeśli gospodarka będzie współpracować, EPD może być jedną z najlepszych akcji do końca 2021 r. i później.

* Wypłaty są podobne do dywidend, ale są traktowane jako odroczone od podatku zwroty kapitału i wymagają innych formalności w czasie podatkowym.

Otwórz Konto na eToro

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *