eToro Bezpieczeństwo: Jak Inwestować Bezpiecznie

Niezależnie od tego, czy jesteś nowicjuszem, czy doświadczonym inwestorem, możesz zadać jedno pytanie: jak bezpiecznie inwestować?

Załóżmy, że szukałeś informacji o tym, co sprawia, że inwestycja jest bezpieczna, i natłok informacji doprowadził cię do zmieszania. Możesz nie wiedzieć, czy dana inwestycja jest odpowiednia dla twoich celów lub jakie inne zagrożenia mogą czaić się poza twoim wzrokiem.

eToro oferuje największą na świecie platformę handlu społecznościowego z ponad 10 milionami klientów na całym świecie. Mogą pochwalić się jedną z najlepszych platform handlu społecznościowego i rozwiązaniami do zarządzania aktywami cyfrowymi oraz imponującą listą produktów i usług finansowych. Dzięki eToro będziesz mógł inwestować w wysoce dochodowe i bezpieczne fundusze ETF jednym kliknięciem.

>>zobacz też: eToro Jak Usunąć Konto?

eToro to wiodąca globalna platforma handlu społecznościowego i walutowa prowadzona przez eToro Limited z siedzibą w Tel Awiwie w Izraelu. Firma została założona w 2007 roku i jest regulowana przez brytyjski Urząd ds. Postępowania Finansowego. Firma posiada również biura na Cyprze i Gibraltarze.

Jakie jest ryzyko handlu na platformie eToro?

Wszyscy inwestorzy, którzy handlują na platformie eToro, powinni rozumieć ryzyko handlu na platformie. Ryzyko polega na tym, że w każdym momencie możesz stracić zainwestowane pieniądze, szczególnie jeśli korzystasz z dźwigni.

Handel z dźwignią oznacza, że pożyczasz pieniądze od swojego brokera na zakup akcji. Jako zabezpieczenie tej pożyczki zgadzasz się sprzedać swoje akcje po określonej cenie, gdy ich wartość wzrośnie lub gdy chcesz zamknąć swoją pozycję, zanim straci na wartości.

>>zobacz też: eToro Czy Warto?

Handel z dźwignią jest działalnością o wysokim ryzyku i wysokim zysku. Dźwignia umożliwia inwestorom pożyczanie pieniędzy na zakup papierów wartościowych lub towarów, co jest skuteczną strategią czerpania zysków z handlu. Jednak handel z dźwignią niesie ze sobą ogromny potencjał zarówno strat, jak i zysków.

Wskazówki dotyczące udanego handlu na eToro

Powinieneś wiedzieć, że na eToro nie ma kosztów transakcyjnych, co oznacza, że możesz handlować bez obaw. Możesz również ustawić własny poziom ryzyka, zmieniając dźwignię na koncie lub ustawiając stop loss.

eToro jest jednym z najpopularniejszych brokerów internetowych w Europie, więc łatwo znajdziesz pomoc, jeśli jej potrzebujesz. Zawsze jest ktoś dostępny za pośrednictwem funkcji czatu lub funkcji rozmowy telefonicznej.

Ciekawą funkcją eToro jest handel społecznościowy. Dzięki niemu możesz kopiować inwestycje doświadczonych traderów.

>>zobacz też: eToro Opinie

Jak bezpiecznie handlować na platformie etoro?

Zalecamy inwestorom unikanie wszelkich inwestycji spekulacyjnych, takich jak kryptowaluty. Te niestabilne aktywa nie są odpowiednie dla osób, które nie mają doświadczenia ani wiedzy w tym sektorze.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo Twoich pieniędzy, radzimy nie przechowywać żadnych środków na koncie eToro przez cały czas, ale używać ich do handlu i wypłat tylko wtedy, gdy ich potrzebujesz.

>>zobacz też: eToro w Co Inwestować?

Ataki hakerskie na eToro czy jest powód do zmartwień?

Podczas niedawnego włamania hakerzy zdołali uzyskać dostęp do danych osobowych ponad 300 000 klientów eToro. Chociaż firma szybko odzyskała sprawność po włamaniu, użytkownicy zastanawiają się teraz, czy powinni się martwić o swoje bezpieczeństwo online.

Niedawne włamanie na eToro może być niepokojące, ale nie powinno być powodem do zmartwień. Atak ten nie wyrządził żadnych szkód użytkownikom i żaden inwestor nie stracił pieniędzy.

>>zobacz też: Ile Można Zarobić Na eToro?

Robert Baczkowski
robert.baczkowski@inwestujfinanse.pl | Strona autora | + Artykuły

Od wielu lat jestem zapalonym inwestorem i entuzjastą kryptowalut. Ukończyłem finanse i rachunkowość na SGH.
Stworzyłem tę stronę, aby dzielić się z ludźmi moją, zdobywaną przez wiele lat, wiedzą na temat finansów i inwestycji.
Lubię podejmować ryzyko i chętnie piszę o finansach.
W skrócie jestem osobą, która kocha pieniądze i dobrze nimi zarządza.