Czy Warto Inwestować w w Akcje Amazona? – Opinie, Prognozy

Amazon – firma, której w dzisiejszych czasach ciężko jest nie znać. Dzieje się tak za sprawą ich marketingu, działalności w różnych branżach, a także – niestety – różnych kontrowersji, które – jak grzyby po deszczu – docierają wciąż do wiadomości opinii publicznej.

Czego by o nich nie powiedzieć, Amazon to prawdziwy kolos, firma, która nie ustaje w ciągłych pracach nad zdominowaniem rynku w coraz to nowszych sektorach, już teraz na całym świecie nie znajdzie się chyba ani jedna osoba, która słysząc nazwę tej firmy nie miałaby jakichś skojarzeń – nie ma co się dziwić, Amazon to przecież Kindle, szybkie dostawy zakupionych w internecie dóbr, czy choćby coraz popularniejsza platforma streamingowa, na której można oglądać filmy i seriale niedostępne legalnie w żadnym innym źródle.

 

Pozycja Amazona nie wzięła się z powietrza – pomimo skromnych początków, zauważyć można, iż ten kolos wychodzi przed szereg praktycznie w każdej branży, w której działa. Wyprzedza konkurencję nie o jedno, a o dziesięć okrążeń, pozostawiając ją w obłokach gęstego kurzu gdzieś daleko w tyle. Sukces komercyjny jaki odniosła spółka Jeffa Bezosa to swego rodzaju spełnienie popularnego „Amerykańskiego Snu”, o którym tyle mówi się na co dzień.

By mieć dobry punkt odniesienia i wgląd w to, jak bardzo rozwinęła się ta spółka, a także jak „nisko” zaczynała, trzeba wspomnieć o tym, że – jak większość popularnych dziś ludzi – miliarderów, którzy osiągnęli sukces, Bezos nie rozpoczął kariery od niczego spektakularnego, a sam Amazon był pierwotnie otwartą przez niego w 1994 roku księgarnią internetową, która pierwszą książkę sprzedała dopiero w kolejnym roku – w ramach ciekawostki można wspomnieć, iż Był to egzemplarz Fluid Concepts & Creative Analogies. Computer Models of the Fundamental Mechanisms of Thought.

>>zobacz też: W Co Inwestować Małe Kwoty

Dziś, działający w Polsce od 2014 roku Amazon jest jednym z filarów tak zwanej grupy GAFA, czyli Google, Amazon, Facebook oraz Apple. Pierwsze duże sukcesy firma odnotowała w roku 2010, mimo, iż była dobrze znana już wcześniej. Jako lider w handlu elektronicznym i szeroko pojętym e-commerce, prowadzi najpopularniejszy na świecie sklep internetowy, którego asortyment jest tak właściwie nieograniczony – można kupić w nim telewizory, zabawki, smartfony, komputery czy inne urządzenia elektroniczne.

Konkurencyjność platformy polega głównie na atrakcyjnych cenach i rozmaitych promocjach – powszechnie wiadomo, że poza jakością oferowanego asortymentu, jest to coś co najbardziej przyciąga ludzi.

Na giełdzie Amazon pojawił się 15 maja 1997 roku i jeśli brać pod uwagę wartość rynkową, stanowi obecnie jedną z największych działających aktualnie na świecie spółek giełdowych. Jest to druga spółka w historii świata, której kapitalizacja przekroczyła próg jednego biliona dolarów (czyli ponad 1000 miliardów!), pierwszą spółką, której udało się tego dokonać był inny z czterech filarów GAFA – Apple.

 

Emerytowany już Jeff Bezos, który odpowiedzialny jest za założenie spółki, nieprzerwanie od trzech lat góruje w rankingu najbogatszych ludzi na naszej planecie. Wartość jego majątku przekracza bogactwa zgromadzone przez kolosów takich jak twórcy portalu społecznościowego Facebook – Marka Zuckerberga, czy też Billa Gatesa – założyciela znanego głównie z produkcji systemów operacyjnych Microsoftu.

Uwzględniając rozwój spółki zarówno w kontekście całej działalności, jak i jej poczynań od momentu wkroczenia na giełdę, można zadać sobie pytanie:

Ocena:
5/5
Zalety

68% rachunków detalicznych CFD traci pieniądze

Prowizje

Bezpieczeństwo

Dostępne Kryptowaluty

za €1000 Dostaniesz

0.0230 BTC

 

Czy warto inwestować w akcje Amazona?

Spółka od dawna notuje tendencję wzrostową jeśli chodzi o wartość akcji. Jak zostało to już wspomniane, jest to druga spółka, która osiągnęła tak wysoki próg kapitalizacji – przysporzyło jej to zainteresowanie wielu nowych inwestorów. Niemały wpływ na sytuację miał fakt, że prowadzona przez Bezosa firma doskonale poradziła sobie w dobie pandemii covid-19.

>>zobacz też: XTB Akcje Opinie

Jako sklep działający w internecie, Amazon oferuje dostarczanie zakupionych dóbr bezpośrednio pod adres podany przez klientów – w czasach, gdy wiele branż ograniczyło swoją działalność, przełożyło się to na zwiększoną sprzedaż. Rezultatem tego był zysk na wartości akcji spółki, której wycena przebiła 1,1 biliona dolarów – jest to najwyższy do tej pory poziom w historii.

>>Zobacz też: Gate.io Opinie

Na czym polega inwestycja w akcje Amazona?

Nie jest to wybitnie skomplikowany proces. By zainwestować w spółkę, należy zakupić ich akcje. Warto inwestować w akcje amazon w ten sposób zakładając, że nastawiamy się na długotrwałe ulokowanie gdzieś naszego kapitału – przy nastawieniu na krótki okres inwestycyjny wciąż będziemy mogli zyskać, natomiast wzrost na wartości akcji będzie odpowiednio niższy, co przełoży się na niewielkie zyski.

Wszystko jest uzależnione od panującej na rynku sytuacji, natomiast co do reguły, przetrzymanie akcji odpowiednio długo i ich sprzedaż w odpowiednim momencie to podstawy do tego, by osiągnąć odpowiednio wysoką stopę zwrotu, co nie znaczy, że można wykluczyć sytuację, w której wartość akcji szybko pójdzie do góry w krótkim okresie czasu. Podstawą do oceny kształtowania ruchów cenowych akcji i podjęcia trafnej decyzji w zakresie podejmowanych inwestycji jest przeprowadzona wcześniej odpowiednia analiza fundamentalna i techniczna.

Otwórz Konto na eToro

 

Jak zainwestować w Amazon i co mówią opinie o zarabianiu na akcjach Amazona?

Dwa powyższe pytania to myśli, które pojawiają się w głowie każdego potencjalnego inwestora, obserwującego nieograniczony potencjał do wzrostów spółki. Czy warto inwestować w Amazon? Zdecydowanie warto! Jest to jedna ze spółek cieszących się nieprzerwanie dużym zainteresowaniem i odnotowujących bardzo wysokie zyski.

By kupić akcje Amazona konieczne będzie posiadanie odpowiedniego rachunku inwestycyjnego, a także (co może wydawać się oczywiste) odpowiedniej na zakupienie instrumentu finansowego ilości środków.

Kupno akcji Amazon jest możliwe za pośrednictwem domów maklerskich, należy jednak pamiętać o tym, że wybrany przez nas do współpracy dom maklerski musi mieć umożliwiony dostęp nie tylko do rynków krajowych, ale też i zagranicznych.

Spółka Amazon jest notowana na amerykańskiej giełdzie papierów wartościowych, tak więc przed otwarciem rachunku maklerskiego, niezbędnym krokiem poprzedzającym jakiekolwiek ruchy i ewentualny zarobek, będzie upewnienie się, czy dany dom maklerski pozwala na przeprowadzanie inwestycji na spółkach notowanych poza znajdującą się w Warszawie Giełdą Papierów Wartościowych. Na całe szczęście, duża część domów maklerskich posiada w swojej ofercie taką możliwość, co czyni je szczególnie atrakcyjnymi dla potencjalnego inwestora.

>>zobacz też: Gate.io Opinie

Należy pamiętać o tym, że tak jak przed jakimkolwiek ruchem związanym z inwestycjami, w które chcemy zaangażować nasz kapitał, niesamowicie ważna jest wcześniejsza analiza rynku. Nie ma co kierować się panującym powszechnie przekonaniem, czy zasłyszanymi w trakcie przerwy w pracy plotkami – mimo iż spółka ma niesamowicie duży potencjał wzrostowy, przydaje się sprawdzać na bieżąco jakie są obecne plany rozwojowe spółki, a także jakie decyzje podejmuje zarząd. Niekiedy prosty wpis na twitterze potrafi sprawić, że na rynku zapanuje chaos, a akcje spółek powędrują w dół.

Otwórz Konto na eToro
robert.baczkowski@inwestujfinanse.pl | + Artykuły

Od wielu lat jestem zapalonym inwestorem i entuzjastą kryptowalut. Ukończyłem matematykę na University of Toronto w Kanadzie.
Stworzyłem tę stronę, aby dzielić się z ludźmi moją, zdobywaną przez wiele lat, wiedzą na temat finansów i inwestycji.
Lubię podejmować ryzyko i chętnie piszę o finansach.
W skrócie jestem osobą, która kocha pieniądze i dobrze nimi zarządza.

Dodaj komentarz