Czy Kopanie Kryptowalut Jest Legalne?

W dzisiejszych czasach nie można nigdzie nie natknąć się na Bitcoina. Jest to najbardziej popularna i odnosząca sukcesy kryptowaluta, która funkcjonowała przez lata przed obecną falą kryptowalut, w której się znajdujemy. Wydobycie Bitcoinów jest kontrowersyjnym tematem. Wiele ludzi zastanawia się, czy kopanie kryptowalut jest legalne. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak przedstawia się sytuacja legalności kopania kryptowalut na rok 2022.

Ocena:
5/5
Zalety

68% rachunków detalicznych CFD traci pieniądze

Prowizje

Bezpieczeństwo

Dostępne Kryptowaluty

za €1000 Dostaniesz

0.0230 BTC

Czy kopanie kryptowalut jest legalne?

Bitcoin wykres ceny

Krótka odpowiedź brzmi: to zależy, ponieważ w niektórych regionach wydobycie Bitcoina jest legalne, ale w innych miejscach jest zakazane.

Kluczową rzeczą, którą należy wiedzieć, jest to, że wydobywanie Bitcoinów nie jest prostym procesem. Zasadniczo, polega to na zatwierdzaniu transakcji bitcoinowych. Górnicy Bitcoina skutecznie weryfikują ważność danej kwoty bitcoin, przy użyciu złożonych programów, aby sprawdzić, czy bitcoin nie jest repliką innego dostępnego tokena.

Zobacz też: Bitcoin – Jak Zacząć?

Jest to bardziej skomplikowany proces, wymagający znajomości programowania i potężnej karty graficznej w komputerze. Górnicy zarabiają prowizję od bitcoinów po skontrolowaniu 1MB wartości tokenów.

Ponieważ jesteś nagradzany  bitcoinem bez wkładania bezpośredniej inwestycji pieniężnej, jest to przedsięwzięcie, które zainteresowało wielu. Jednakże, niektóre kraje uczyniły bitcoiny nielegalnym środkiem płatniczym, ponieważ jego sporadyczna wartość mogłaby zdestabilizować mniej bezpieczne gospodarki. Nie wspominając o dużej ilości energii, którą zużywa. Dlatego w tych krajach wydobywanie bitcoinów jest nielegalne.

W jakich krajach wydobycie Bitcoina jest nielegalne?

Poniżej znajduje się lista tych krajów, w których zarówno Bitcoin jak i jego wydobycie są zabronione:

  • Bangladesz
  • Boliwia
  • Dania
  • Ekwador
  • Indie
  • Iran
  • Kirgistan
  • Nepal
  • Tajlandia

Poza tymi krajami, zarówno używanie bitcoinów jak i ich wydobywanie jest całkowicie legalne. Chociaż nie każdy może wydobywać bitcoin, jest to z pewnością owocne przedsięwzięcie, jeśli masz sprzęt – i wiedzę techniczną.

Zobacz też: Gate.io Opinie

Robert Baczkowski
robert.baczkowski@inwestujfinanse.pl | + Artykuły

Od wielu lat jestem zapalonym inwestorem i entuzjastą kryptowalut. Ukończyłem matematykę na University of Toronto w Kanadzie.
Stworzyłem tę stronę, aby dzielić się z ludźmi moją, zdobywaną przez wiele lat, wiedzą na temat finansów i inwestycji.
Lubię podejmować ryzyko i chętnie piszę o finansach.
W skrócie jestem osobą, która kocha pieniądze i dobrze nimi zarządza.

1 komentarz do “Czy Kopanie Kryptowalut Jest Legalne?”

Dodaj komentarz