Coinlist Opinie, Bonus – Przeczytaj Zanim Zainwestujesz (Scam)

Nasza Ocena:

Nasz opinia na temat giełdy Coinlist jest negatywna. Od pewnego czasu wielu użytkowników na platformie trustpilot zgłasza swoje niezadowolenie w stosunku do działania platformy Coinlist. Giełdzie zarzuca się banowanie kont bez przyczyny oraz niewypłacanie pieniędzy. Cenimy wasze bezpieczeństwo, dlatego radzimy uważać na giełdę Coinlist i nie inwestować pieniędzy, których nie chcemy stracić.

Co zamiast Coinlist?

Bezpieczną alternatywą z pozytywnymi opiniami i licencjami CySEC oraz FCA jest eToro. Platforma działa od 2007 roku i nigdy nie zostały zgłoszone poważne problemy z wypłaceniem pieniędzy.

Otwórz Konto na eToro

68% inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym brokerem. Powinieneś rozważyć, czy może pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Jeśli mimo wszystko chcesz skorzystać z bonusu na Coinlist zapraszamy poniżej. Uwaga! Robisz to na własną odpowiedzialność, a strona inwestujfinanse.pl nie bierze odpowiedzialności za utracone pieniądze na giełdzie Coinlist.

Giełda kryptowalut Coinlist oferuje bonus na 10 dolarów dla nowych użytkowników za depozyt 100 dolarów i 5 dolarów za wypełnienie quizu! Dowiedz się jak odebrać bonus poniżej.

Jak odebrać 10 dolarów za rejestracje na Coinlist?

Postępuj zgodnie z instrukcją:

 1. Wejdź przez ten link: coinlist.co/bonus i wpisz swoje dane. Potwierdź email.
 2. Po wejściu w link potwierdzajcy email, ukaże nam się  czerwony przycisk „Verify”, naciśnij na niego.
 3. Zaznacz „A person” I wpisz kolejno swoje imie, drugie imie(jeśli posiadasz) i nazwisko, zjedź na dół i naciśnij „Save & Continue”.
 4. Zaznacz „Country of Residence” na „Poland” i zaznacz: „I confirm that the residence information provided is true and accurate.”, naciśnij „Save & Continue”.
 5. Wypełnij swój adres i date urodzenia oraz podaj numer telefonu i przejdź dalej.
 6. Teraz będziesz musiał zweryfikować swoją tożsamość. Naciśnij „Start” i wybierz rodzaj dokumentu, który posiadasz.
 7. Jeśli korzystasz z komputera będziesz musiał teraz przejść na telefon, kliknij w „Continue on mobile” i zeskanuj aparatem kod kreskowy przytrzymujac go palcem lub podaj email na który zostanie wysłany link.
 8. Po wejścu w link na telefonie, zostaniesz poproszony o wysłanie zdjęcia dowodu, paszportu lub prawa jazdy z dwóch stron oraz o zdjęcie twarzy.
 9. Następnym krokiem będzie ustawienie dwuetapowego logowania. Pobierz na telefon aplikacje:”google authentitacior” i zeskanuj kod kreskowy, pojawi ci się 6 cyfrowy kod podaj go i gotowe!
 10. Ostatnim krokiem do otrzymania bonusu jest zakup kryptowaluty za minimum 100$. Przechodzimy do zakładki „Wallet” i klikamy „Deposit”.
 11. Klikamy „Deposit via wire transfer instead”
 12. Wysyłamy przelew na podane dane. Uwaga! Pamiętaj aby w tytule przelewu podać kod Memo czyli 8 literowy kod na samym dole.
 13. Czekamy do dwóch dni na zaksięgowanie przelewu.
 14. Przechodzimy do zakładki „Buy & Sell” i kupujemy dowolną kryptowalute za 100$(przez pierwsze 30 dni platfroma nie pobiera żadnej prowizji!).
 15. Gotowe! Cieszymy się bonusem na darmowe 10$!

>>zobacz też: Broker Degiro – Opinie i Recenzja 2021

Jak odebrać bonusowe 5 dolarów za quiz na Coinlist?

Po dokonaniu depozytu w zakładce „rewards” pojawi nam się opcja quizu, klikamy w guzik „learn more” oglądamy filmik i odpowiadamy na 5 pytań.

Po wykonaniu quizu otrzymamy 5$ w walucie OXT po 2-4 dniach. Walutę możemy później wymienić na dowolną inną.

Coinlist Opinie

CoinList jest punktem kompleksowej obsługi w zakresie wprowadzania kryptowalut do obrotu. Zakres jego funkcji jest dość zróżnicowany, ale jego głównym celem jest zapewnienie inwestorom kryptowalutowym dostępu do nowych tokenów przed wprowadzeniem ich na giełdy.

CoinList został pierwotnie uruchomiony jako portal inwestycyjny ICO, ale stopniowo przekształcił się w platformę, która oferuje różne rodzaje transakcji opartych na kryptowalutach. Jego głównym celem jest zarządzanie zgodnością, osobliwościami technicznymi i obciążeniem regulacyjnym związanym z wprowadzaniem nowych monet kryptowalutowych, bez względu na to, czy są to oferty monet ICO, czy oferty tokenów STO. Obecnie jest to w pełni funkcjonalny system handlowy, który oferuje rozwiązania zarówno dla osób prywatnych, jak i firm.

CoinList to firma z siedzibą w San-Francisco, która została założona w 2017 roku przez grupę entuzjastów kryptowalut, którzy stali za firmą AngelList. Założycielami projektu są Graham Jenkin (CEO), Joshua Slayton (CTO), Brian Tubergen (Chief Product Officer), Paul Menchov (CTO) oraz Andy Bromberg (doradca i CEO Eco).

Zalety Coinlist

Jakie są główne zalety CoinList, które czynią go wyjątkowym wśród innych platform?

 • Wczesny dostęp do najlepszych nowych tokenów: możesz dowiedzieć się o nich, zanim zostaną ukazane na innych giełdach.
 • Zgodność z przepisami dotyczącymi przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy.
 • Kilka ważnych produktów i usług jest dostępnych w jednym miejscu.

Produkty i usługi Coinlist

CoinList oferuje szereg różnych rozwiązań dla użytkowników:

 • Sprzedaż nowych tokenów

Platforma daje dostęp do najlepszych nowych projektów kryptowalutowych, zanim dołączą one do popularnych giełd. Użytkownicy mogą poznać podstawowe informacje o każdym projekcie i uzyskać powiadomienia o najnowszych wydaniach.

 • Handel

Na CoinList znajduje się narzędzie handlowe, które spełni oczekiwania zwykłych i profesjonalnych handlowców. Zapewnia pełną gamę funkcji, które pozwalają kupować i sprzedawać aktywa kryptowalutowe i ostatnio dodane tokeny w szybki i łatwy sposób.

 • Staking

Platforma oferuje zarabianie automatycznych nagród za stakowanie różnych aktywów.

 • Przechowywanie kryptowalut

CoinList oferuje darmowy portfel dla posiadaczy kont. Można w nim przechowywać takie aktywa jak BTC, ETH, USDT, USDC, LINK, UNI, MKR, COMP, FIL, a lista ta będzie się stale powiększać. Bezpieczeństwo przechowywania portfela jest gwarantowane przez współpracę z najlepszymi custodianami kryptowalut, takimi jak Anchorage, BitGo i Gemini Custody.

 • Pożyczanie i udzielanie pożyczek DeFi

Portal umożliwia konwersję Bitcoina na wBTC i rozmieszczanie go na Compound, MakerDAO, dYdX, Curve i innych topowych protokołach DeFi.

 • Dostęp mobilny

Istnieją aplikacje mobilne CoinList, które pozwalają na szybki dostęp do pełnej funkcjonalności platformy na urządzeniach mobilnych. Teraz możesz zarządzać portfelem i handlować kryptowalutami za pomocą zaledwie kilku dotknięć. Aplikację obsługują zarówno urządzenia z systemem iOS, jak i Android.

Giełda Coinlist

Giełda obsługuje ponad 20 par i oferuje dostęp do wykresów aktualizowanych co sekundę, arkusza zleceń, sald, historii handlu i innych. Ważne jest, aby przed zainicjowaniem transakcji zapoznać się z zasadami handlu zawartymi w Regulaminie.

Proces handlowy rozpoczyna się od uzupełnienia salda rachunku. Istnieje kilka rodzajów dostępnych transakcji, w tym ogólne, handel na CoinList Pro i platformie CoinList RFQ. Użytkownicy mogą składać 4 rodzaje zleceń, w tym zlecenie limitowane, zlecenie rynkowe (kupna lub sprzedaży), zlecenie stop i zlecenie take profit.

Możesz przejść do handlu tylko wtedy, gdy zalogujesz się na konto. Znajdziesz tam przycisk Buy&Sell na panelu nawigacyjnym i otworzy on ekran handlowy, na którym należy wykonać następujące kroki:

 • Wybierz kryptowalutę, którą chcesz kupić lub sprzedać.
 • Wprowadź kwotę.
 • Wybierz walutę, którą chcesz zapłacić.
 • Zobacz zamówienie i potwierdź transakcję w ciągu 30 sekund.
 • Pobierz swoje monety do portfela.

Jak to działa?

Będąc rozwiązaniem full-stack dla kryptowalut CoinList oferuje różne usługi dla użytkowników platformy. Nie tylko firmy i osoby prywatne mogą korzystać z jej rozwiązań, ale także deweloperzy.

Każdy startup, który chce zainicjować ICO swojego tokena, poddawany jest kontroli inwestorskiej. Ten krok powinien potwierdzić akredytację wszystkich inwestorów, a także zgodność z wymogami Know Your Customer (KYC) i Anti-Money Laundering (AML). W rezultacie mogą one przyciągnąć inwestycje poprzez Simple Agreement for Future Tokens (SAFT), uzyskać dostęp do rosnącej sieci inwestorów i ułatwić sprzedaż tokenów z pełną obsługą. Podsumowując te informacje, firmy mogą uruchamiać swoje protokoły, łączyć się z inwestorami i skalować swoje sieci.

Inwestorzy zainteresowani nowymi tokenami mogą być przedstawieni jako pierwsi i uczestniczyć w przedsprzedaży, jak również handlować tokenami i brać udział w aukcjach wtórnych.

Obsługiwane kraje

CoinList działa w wielu krajach z wyjątkiem Iranu, Korei (Północnej), Syryjskiej Republiki Arabskiej, Kuby, regionu Krymu na Ukrainie i wszelkich innych jurysdykcji, które CoinList określa. Niestety, CoinList nie jest dostępny w wielu stanach USA, w tym Alaska, Hawaje, Minnesota, Nevada, Nowy Jork, Puerto Rico i Wyspy Dziewicze.

Języki

CoinList jest dostępny tylko w języku angielskim.

Doświadczenie użytkownika

CoinList ma przyjazny dla użytkownika interfejs i dość prosty projekt strony internetowej, gdy wchodzisz na nią po raz pierwszy. Menu główne znajduje się na górze strony, gdzie można uzyskać szybki dostęp do produktów, przeglądać wymianę, zalogować się do utworzonego konta lub zarejestrować nowe. Przewijając stronę w dół, można dowiedzieć się o korzyściach płynących z tej platformy oraz o najnowszych tokenach rozdanych uczestnikom. Wszystkie informacje prawne znajdują się na samym dole strony, gdzie można również skorzystać z linków do pobrania aplikacji mobilnych.

Opcje płatności

Platforma obsługuje depozyty kryptowalutowe, jak również akceptuje dolary amerykańskie, jeśli chodzi o waluty fiat. Depozyty kryptowalutowe są przetwarzane z zewnętrznych portfeli, podczas gdy USD mogą być dodawane wyłącznie za pomocą przelewu ACH lub przelewu bankowego.

Proces aukcyjny

CoinList organizuje aukcje, podczas których wielu kupujących określa ostateczną cenę rozliczeniową przedmiotu sprzedaży. Zazwyczaj jest to najwyższa cena, po której można sprzedać całą alokację. Aukcje te nazywane są aukcjami holenderskimi i znane są ze sprawiedliwego podziału tokenów, ponieważ wszyscy uczestnicy kupują tokeny po tej samej cenie, którą wspólnie ustalili.

Cena początkowa jest ustalana przez sprzedającego, podczas gdy uczestnicy składają oferty dotyczące liczby tokenów do kupienia i maksymalnej ceny za token, którą są gotowi zapłacić. Oferty, które są wyższe niż aktualna cena aukcji, są akceptowane w kolejności, w jakiej zostały otrzymane, dopóki aktualny popyt nie spotka się lub nie przekroczy podaży lub nie zostanie osiągnięta cena rezerwowa.

Każda aukcja CoinList odbywa się w 4 fazach: weryfikacja, licytacja, wycena i rozliczenie. Oferty przyjmowane są w USD i USDC zdeponowanych do portfela CoinList.

Wypłaty

Jeśli chcesz wypłacić środki z giełdy, pierwszym krokiem jest odwiedzenie strony https://trade.coinlist.co/settings/transfers i wybranie kwoty, którą chcesz wypłacić do portfela CoinList. Po wykonaniu tego kroku należy otworzyć menu konta i wybrać tam kategorię Wallets.

 • Otwórz odpowiedni portfel.
 • Kliknij przycisk Wycofaj.
 • Postępuj zgodnie z instrukcjami: wprowadź adres portfela zewnętrznego, aby wypłacić kryptowalutę lub wybierz opcję płatności: ACH lub przelew bankowy, aby otrzymać wypłatę w USD.
  Wprowadź kwotę do wypłaty.
 • Poczekaj na dostarczenie środków.

Opłaty

Opłata transakcyjna na CoinList wynosi 0,5% i jest płatna w walucie waluty, w której dokonywana jest wypłata. Minimalna opłata wynosi $0.25 lub jej kryptowalutowy ekwiwalent. Użytkownicy CoinList Pro mogą zaoszczędzić na opłatach w zależności od kwoty transakcji: waha się ona od 0,45% dla biorcy z 30-dniowym wolumenem do $20k i 0,10% z 30-dniowym wolumenem powyżej $100 milionów. Opłaty dla animatorów zaczynają się od 0,25% i spadają aż do 0,02%.

Istnieje również płaska opłata pobierana od wypłat, która wynosi 0,0005 BTC w Bitcoin, na przykład.

Opłaty za przelewy są nieobecne dla przelewów przychodzących, podczas gdy przelew wychodzący z USA będzie kosztował $10, a przelew zagraniczny – $30.

Limity

Każdy składnik aktywów ma minimalną i maksymalną kwotę transakcji. Jeśli spojrzeć na Bitcoin, jest to minimum wynoszące 0.00013 BTC i maksimum 1.5 BTC. Jeśli handlujesz w dolarach amerykańskich, limity te wynoszą odpowiednio $5 i $20,000. Pełna lista limitów dla wszystkich monet jest dostępna tutaj.

Bezpieczeństwo

CoinList twierdzi iż poważnie traktuje środki bezpieczeństwa i troszczy się o użytkowników i przechowywane środki. Wszystkie działania związane z papierami wartościowymi są prowadzone przez EC Securities, LLC, podmiot powiązany z CoinList, który jest zarejestrowanym brokerem-dealerem i członkiem FINRA/SIPC, z siedzibą w San Francisco. Usługa przeprowadza weryfikację AML i KYC, a także oferuje 2FA dla wyższej ochrony konta. Serwis posiada jasną i przystępną Politykę Prywatności oraz Regulamin, które wyjaśniają wszystkie kwestie związane z jego użytecznością i informacjami otrzymywanymi od użytkowników. Serwis nigdy nie został zhakowany, a wszystkie dane otrzymane od użytkowników są przechowywane na zewnętrznych serwerach dla ich bezpieczeństwa.

Jednak po ogromnej ilośći negatywnych opini na trustpilot, możemy wnioskować, że platforma Coinlist wcale nie jest taka bezpieczna jak twierdzą jej właściciele.

Obsługa klienta

Jeśli chodzi o pomoc wymaganą przez niektórych użytkowników CoinList, pojawiają się pytania dotyczące jakości obsługi klienta. Natychmiast zauważysz czerwony przycisk Help w prawym dolnym rogu, ale nie jest to bot ani prawdziwy asystent. W rzeczywistości, jest to szybki dostęp do sekcji FAQ. Możesz wpisać słowo lub frazę, a system zaproponuje Ci artykuły na podobne tematy. Jeśli jednak przejdziesz do kategorii Pomoc w dolnym menu i wciśniesz niebieski przycisk w prawym dolnym rogu, uzyskasz możliwość skontaktowania się z zespołem odpowiedzialnym za projekt.

Plusy i minusy Coinlist

Jeśli zdecydujesz się zostać użytkownikiem CoinList, czego możesz się spodziewać? Rozważ następujące plusy i minusy:

Plusy:

 • Rozwiązanie all-in-one dla inwestorów kryptowalutowych;
 • Wczesny dostęp do najlepszych nowych tokenów;
 • Przechowywanie środków na „cold wallet”.
 • Zgodność z przepisami dotyczącymi przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy;
 • Aplikacje mobilne dla urządzeń z systemem iOS i Android;
 • Różnorodność funkcji;
 • Wsparcie dla fiat i cryptocurrency.

Minusy:

 • Dość wysoka poprzeczka do notowania projektów tokenów;
 • Wymagana weryfikacja;
 • Obsługa klienta nie jest łatwo dostępna.
 • Duża ilość informacji od uzytkowników platformy na temat banowania kont bez przyczyny oraz zamrażania środków.

Czy CoinList jest legalny?

Witryna jest obsługiwana przez Amalgamated Token Services Inc. za pośrednictwem swojej spółki zależnej będącej w całości własnością, CoinList Services, LLC, ale ta firma nie jest zarejestrowanym brokerem-dealerem. Platforma przyznaje, że korzystanie z witryny podlega pewnemu ryzyku, podobnie jak wszystkie działania związane z kryptowalutami. Inną rzeczą, która sprawia, że użytkownicy dwa razy zastanawiają się nad dołączeniem do platformy, jest dość niska ocena Trustpilot 1,3 w oparciu o ponad 200 recenzji CoinList. Dlatego ma sens kwestionowanie legalności CoinList i inwestowanie tylko tych kwot, które nie są krytyczne dla utraty.

Dlaczego CoinList?

Z drugiej strony, CoinList ma wiele cech, które czynią go atrakcyjnym dla inwestorów kryptowalutowych. Jest to wszechstronny projekt, w którym użytkownicy mogą dowiedzieć się o nowych tokenach, handlować kryptowalutami, pożyczać je i  otrzymywać nagrody za staking lub udział w programie polecającym. Serwis może pochwalić się ponad 350 tysiącami użytkowników i funkcjonalnymi aplikacjami mobilnymi, jest więc wiele powodów, dla których CoinList może znaleźć się również na Twojej liście platform przyjaznych kryptowalutom.

Podsumowanie

Coinlist pomimo wielu unikalnych zalet takich jak wczesny dostęp do nowych kryptowalut, budzi wątpliwości. Po wielu opiniach użytkowników na forach możemy wnioskować, że platforma działa na skraju prawa. Radzimy trzymać się z dala od tego typu platform.

Robert Baczkowski
robert.baczkowski@inwestujfinanse.pl | + Artykuły

Od wielu lat jestem zapalonym inwestorem i entuzjastą kryptowalut. Ukończyłem matematykę na University of Toronto w Kanadzie.
Stworzyłem tę stronę, aby dzielić się z ludźmi moją, zdobywaną przez wiele lat, wiedzą na temat finansów i inwestycji.
Lubię podejmować ryzyko i chętnie piszę o finansach.
W skrócie jestem osobą, która kocha pieniądze i dobrze nimi zarządza.

Dodaj komentarz