Giełda Kryptowalut Bybit — Opinie Na Temat Platformy

Rozwój technologii przekłada się m.in. na postęp w branży finansowej oraz powstawanie giełd do inwestowania online. Do tego typu platform internetowych należy na przykład giełda online Bybit. Czy inwestowanie na Bybit to dobry pomysł

Giełda kryptowalut Bybit — podstawowe informacje na temat platformy

RodzajInternetowa platforma inwestycyjna
Podstawowe funkcjonalnościWymiana kryptowalut, inwestowanie online
Rok założenia2018
Kraj i miasto pochodzeniaSingapur
Siedziby prowadzonej działalnościBrytyjskie Wyspy Dziewicze, Singapur
Godziny pracy24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu
Strona internetowahttps://www.bybit.com/en-US

Podobnie jak większość rozwiązań z tego obszaru, giełda kryptowalut Bybit także jest stosunkowo młodym rozwiązaniem. Platforma ta została utworzona jeszcze w 2018 roku z inicjatywy Bena Zhou – specjalisty z doświadczeniem zdobytym na stanowiskach kierowniczych w Forex. Faktyczna siedziba przedsiębiorstwa zajmującego się nadzorem oraz rozwojem Bybit to Singapur.

Bybit dynamicznie się rozwija, obsługując inwestorów właściwie z całego globu, w tym w szczególności z takich regionów świata jak:

 • Stany Zjednoczone i państwa europejskie (Polska należy do tej grupy),
 • kraje z południowo-wschodniej części Azji.

Co jest możliwe dzięki Bybit? 

Bybit to platforma kryptowalutowa, która zapewnia do ponad stu różnych instrumentów finansowych. Pozwala ona na obrót takimi instrumentami finansowymi jak na przykład:

 • Bitcoin (BTC),
 • Ethereum (ETH),
 • XRP (XRP),
 • Litecoin (LTC),
 • Aave (AAVE),
 • Dogecoin (DOGE),
 • Crypto.com Coin (CRO),
 • Hedera Hashgraph (HBAR).

Oprócz tego możliwy jest handel instrumentami pochodnymi oraz transakcje typu Spot.

Rejestracja nowego konta na Bybit. O czym trzeba pamiętać?

Proces zakładania nowego profilu inwestycyjnego nie jest zbyt długi. W tym celu wystarczy przejść na stronę internetową platformy oraz zarejestrować się z użyciem e-maila lub numeru telefonu komórkowego.

Trzeba przy tym pamiętać o istotnym aspekcie, który w dużym stopniu przyczynia się do polepszenia bezpieczeństwa w Bybit. Otóż, rejestracja na opisywanej platformie jest prowadzona z zastosowaniem procedury KYC (ang. Know Your Customer). Taki stan rzeczy oznacza, że nowi użytkownicy są zobligowani do podania następujących danych osobowych i dokumentów:

 • adres zamieszkania/zameldowania,
 • zdjęcie,
 • skan dokumentu potwierdzającego tożsamość inwestora (paszport, dowód osobisty).

Dzięki temu osoby fizyczne korzystające z Bybit uzyskają możliwość wypłaty od 2 do 50 BTC (limit dzienny).

Także przedsiębiorcy chcący korzystać z Bybit są zobowiązani do przejścia przez proces weryfikacji KYC. Po dokonaniu autoryzacji uzyskują oni limit dziennych wypłat w wysokości od 2 od 100 BTC.

To nie jedyne oferowane przez Bybit rozwiązania korzystne z punktu widzenia bezpieczeństwa transakcji kryptowalutowych. W tym wypadku warto wspomnieć o uwierzytelnianiu operacji za pomocą SMS lub Coogle.

Jakie są zalety związane z korzystaniem z giełdy internetowej Bybit?

Z informacji znalezionych na stronie internetowej www.bybit.com (zakładka „About”) można przeczytać, że w 2022 roku z opisywanej platformy korzysta już około pięciu milionów zarejestrowanych użytkowników na całym świecie. Taki stan rzeczy wynika między innymi stąd, że korzystanie z Bybit oznacza dla użytkowników liczne zalety. Poniżej przedstawiono wybrane korzyści związane z używaniem Bybit.

Bybit a dźwignia finansowa

Jedną z zalet jest możliwość skorzystania z dźwigni finansowej na poziomie nawet do x100 w przypadku Bitcoina czy Ethereum. Taka funkcjonalność to możliwość wyjątkowo sowitych zysków w ramach krótkoterminowej spekulacji. Oczywiście, trzeba jednocześnie pamiętać o wysokim ryzyku związanym ze spekulacją.

Bonusy dla inwestorów

Do korzyści wynikających z korzystania z Bybit należą również różnego rodzaju bonusy i promocje. Nie są one wprawdzie zbyt znaczące, ale mogą zachęcić inwestorów do korzystania właśnie z tej platformy. Do tego typu rozwiązań zalicza się na przykład bonusy przyznawane za takie działania jak:

 • wpłata Bitcoinów (użytkownicy mają prawo do promocji w przypadku wpłaty na poziomie wynoszącym co najmniej 0,1 BTC),
 • aktywny handel przez wskazany okres czasu (7 dni),
 • używanie Stop-Lossów,
 • polubienie profilu w mediach społecznościowych.

Wsparcie techniczne (back office) Bybit

Aby móc zbudować renomę opartą na profesjonalizmie oraz solidnym działaniu, Bybit zapewnia obsługę klienta oraz pomoc techniczną (back office). Tego typu wsparcie jest prowadzone:

 • 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu,
 • w różnych językach.

Cel takiego podejścia jest prosty: możliwość sprawnej obsługi użytkowników z różnych państw oraz stref czasowych.

Co ważne, aby móc skorzystać ze wsparcia technicznego przedstawicieli Bybit, nie trzeba pisać maili czy wykonywać połączeń telefonicznych. Wręcz przeciwnie: aby osiągnąć cel, wystarczy użyć pomarańczowego okna zatytułowanego „Chat”. Odpowiedni przycisk znajduje się w prawym dolnym rogu panelu dla użytkownika. Takie rozwiązanie to z pewnością znaczące udogodnienie i ciekawa alternatywa dla kontaktu mailowego/telefonicznego.

Pomoc techniczna dotycząca Bybit jest prowadzona w formie Live Chat. Z opinii użytkowników, które można znaleźć na branżowych portalach tematycznych, wynika, że informacja o pomocy w trybie 24/7 nie jest przesadzona. Konsultanci udzielają pomocy w ciągu nawet kilku-kilkunastu minut od wysłania wiadomości za pomocą czatu

Aplikacja mobilna Bybit

Na uwagę zasługuje także aplikacja mobilna Bybit, którą można zainstalować na urządzeniach przenośnych posiadających system operacyjny Android bądź iOS. Aplikacja mobilna Bybit jest chwalona przez użytkowników na przykład ze względu na elegancki, nowoczesny i przejrzysty interfejs. Oprócz tego cenione są również możliwości personalizacji. Rozumie się przez to między innymi możliwość przełączania pomiędzy jasnym i ciemnym motywem.

Z drugiej jednak strony można spotkać (np. na forum Google Play) także negatywne opinie odnośnie aplikacji. Okazuje się, że w przypadku niektórych urządzeń mobilnych pracuje ona dość wolno i pojawiają się lagi. Trudno jednak jednoznacznie stwierdzić, czy problemy wskazywane przez użytkowników wynikają ze sposobu działania samej aplikacji. Być może w niektórych przypadkach problem ten jest spowodowanymi zbyt słabymi parametrami smartfonów. Dlatego też każdy tego typu przypadek należałoby rozpatrywać indywidualnie.

Aplikacja na urządzenia pozwala między innymi na:

 • wysyłanie zleceń kupna/sprzedaży,
 • przeglądanie wykresów pokazujących, jak kształtował się kurs określonego instrumentu finansowego w danym okresie,
 • analizę archiwum zleceń.

Oczywiście, aplikacja mobilna to nie jedyny sposób na inwestowanie w waluty z użyciem Bybit. Dostęp do platformy inwestycyjnej jest możliwy również za pośrednictwem przeglądarkowej witryny https://www.bybit.com.

Zaawansowana analiza danych

Panel inwestycyjny daje użytkownikom możliwość obróbki danych z zastosowaniem takich narzędzi, które pozwalają m.in. na analizę następujących rodzajów informacji:

 • miesięczny zakres cen danego instrumentu. Informacja ta umożliwia sprawdzenie cen maksymalny i minimalnych w okresie miesięcznym,
 • poziom zmienności kursu kryptowaluty w ciągu ostatniego miesiąca. Wskaźnik ten pozwala na szybką analizę tego, jak kształtował się kurs w ciągu 30 dni. Dzięki temu można szybko ocenić, czy np. cena kryptowaluty w ostatnim czasie spadła/wzrosła i jaki był zakres zmian.

Możliwość pogłębionej, a jednocześnie dość szybkiej i prostej w realizacji analizy danych to absolutne must have dla zwolenników rozsądnego inwestowania. Potrzeba ta jest szczególnie istotna w przypadku walut wirtualnych, czyli instrumentów o wysokim stopniu ryzyka i cechujących się dużą zmiennością.

Elastyczność w zakresie wypłat środków

W ramach giełdy kryptowalutowej Bybit możliwe jest wypłacanie środków trzy razy dziennie. Transfer środków odbywa się w ramach trzech sesji o godzinach: 00:00, 08:00, 16:00. Jest to rozwiązanie podobne do zasad przyjętych w „tradycyjnych” instytucjach bankowych.

Wady giełdy kryptowalutowej Bybit

Rzecz jasna, wyżej wymienione korzyści nie oznaczają jeszcze, że giełda do kryptowalut Bybit jest pozbawiona słabości. O jakich wadach oraz zagrożeniach trzeba pamiętać przed przystąpieniem do inwestowania z użyciem opisywanej platformy?

Brak polskiej wersji językowej

Do wad należy między innymi brak polskiej wersji językowej. W dwudziestym pierwszym wieku podstawowa znajomość języka angielskiego jest uważana za standard. Taki stan rzeczy nie oznacza jednak, że każdy inwestor zna angielski na poziomie pozwalającym na zrozumienie skomplikowanego słownictwa finansowego czy technicznego.

Wbrew pozorom brak polskiej wersji językowej może być poważną słabością. Do bezpiecznego inwestowania konieczne jest bowiem dobre zrozumienie regulaminu, zasad dokonywania operacji finansowych itp.

Brak ochrony inwestorów przed ujemnym saldem

Trzeba mieć na uwadze, że Bybit nie zapewnia swoim użytkownikom ochrony przed ujemnym saldem. Tymczasem, z takim ryzykiem należy liczyć się w przypadku stosowania dźwigni finansowej. Jest to o tyle istotna słabość, jeśli zwrócimy uwagę na to, że niektóre konkurencyjne platformy oferują taką ochronę dla użytkowników.

Brak weryfikacji typu Know Your Customer

Jedną z cech wyróżniających giełdę kryptowalutą Bybit jest fakt, że jeszcze niedawno od nowych użytkowników nie wymagało się weryfikacji typu KYC. Co ciekawe, takie podejście jest czasem postrzegane wręcz jako zaleta. Taki stan rzeczy wynika stąd, że nie każdy chętnie dzieli się swoimi danymi osobowymi w internecie. Ponadto, brak weryfikacji według metody KYC to podejście, które zdaniem niektórych znacznie przyspiesza działania i umożliwia sprawne inwestowanie już w kilka chwil po dokonaniu rejestracji.

Z drugiej jednak strony trzeba pamiętać, że brak KYC to potencjalne ryzyko, że aktywność podejmą nierzetelni inwestorzy. Taki stan rzeczy poważnie zaniża poziom bezpieczeństwa związany z korzystaniem z giełd online.

Trzeba przy tym zauważyć, że w czasie swojej kilkuletniej działalności Bybit nie padł jeszcze ofiarą ataków hakerskich. To pozwala snuć optymistyczne rozważania na temat bezpieczeństwa, tym bardziej że wiele innych platform zostało skutecznie zhackowanych.

Udogodnienia dla nowych, początkujących inwestorów

Bez wątpienia na uwagę zasługuje inicjatywa o nazwie Bybit Academy. Celem tego projektu jest popularyzacja wiedzy na temat działania walut wirtualnych. Na stronie internetowej https://academy.binance.com można znaleźć informacje o zasadach funkcjonowania tych nowoczesnych instrumentów inwestycyjnych.

Jeżeli informacja umieszczona na stronie startowej Bybit Academy jest aktualna na czerwiec 2022 roku, na portalu można znaleźć ponad dwieście artykułów branżowych. Poruszają one różne aspekty związane z inwestowaniem w kryptowaluty, od kwestii informatycznych po finanse/ekonomię.

Całość jest urozmaicona o słowniczek o słowniczek (Glossary) oraz krótkie testy sprawdzające poziom posiadanej wiedzy. Takie rozwiązania urozmaicają naukę, która nie opiera się jedynie na suchej teorii.

Oczywiście, twórcy Bybit w działaniach edukacyjnych nie kierują się wyłącznie altruizmem i chęcią krzewienia wiedzy. Przekazywanie wiedzy jest zapewne jednym z elementów polityki marketingowej. Istnieje spora szansa, że osoby czerpiące wiedzą z projektu Bybit Academy zdecydują się na wybór właśnie tej platformy kryptowalut.

Bybit — czy jest to dobre rozwiązanie dla początkujących inwestorów?

Zasadniczo tak. Taki charakter giełdy kryptowalutowej Bybit wynika z dwóch głównych przyczyn. Po pierwsze, platforma inwestycyjna jest przejrzysta oraz wygodna w obsłudze. To jeszcze nie wszystko. Trzeba bowiem pamiętać, że Bybit oferuje swoim klientom także konto demo.

Konto do kryptowalut demo nie jest żadną nowością na rynku nowoczesnych usług finansowych. Idea takiego rozwiązania jest bardzo prosta. Nowy użytkownik otrzymuje wirtualne środki pieniężne, które może wykorzystać do inwestycji. Konto demo nie daje realnych korzyści finansowych; z drugiej strony  błędne decyzje inwestycyjne nie prowadzą do ponoszenia dotkliwych strat.

Rachunek inwestycyjny demo Bybit pozwala na sprawdzenie, czy początkujący inwestor potrafi posługiwać się daną platformą oraz jest w stanie podejmować trafne decyzje inwestycyjne. Z drugiej jednak strony często można spotkać się z opinią, według której konto demo nie powinno być traktowane jako jedyny element edukacji giełdowej.

Jest tak m.in. dlatego, ponieważ inwestowanie wirtualnych środków nie budzi u inwestora wystarczająco silnych emocji. Taki stan rzeczy oznacza, że inwestowanie na rachunku demo może powodować inne reakcje, niż ma to miejsce w przypadku pełnoprawnego konta. Oczywiście, konto demo (na Bybit lub jakiejkolwiek innej platformie) to wciąż dobry sposób na „oswojenie się” z inwestowaniem w kryptowaluty.

Korzystanie z giełdy internetowej Bybit a kwestie bezpieczeństwa — jak to obecnie wygląda?

Inwestycje realizowane z użyciem platform cyfrowych są narażone na nie tylko tradycyjne ryzyko spadku kursu danego instrumentu. Istotną kwestią jest również zagrożenie związane z możliwością włamania się hackerów oraz wycieku wrażliwych danych finansowych/osobowych. Co ważniejsze, tego typu ryzyka nie da się całkowicie zlikwidować. Nie przeszkadza to jednak twórcom Bybit wdrożyć działania wzmacniające bezpieczeństwo podczas codziennych działań.

Do procedur zabezpieczających wdrażanych przez Bybit należą między innymi:

 • certyfikat SSL,
 • weryfikacja dwuetapowa, gdzie do autoryzacji operacji niezbędne jest wprowadzenie kodu przesłanego na urządzenie mobilne. Podobne rozwiązanie można znaleźć na przykład w systemach internetowych dostarczanych przez banki. Dzięki temu znacznie zmniejsza się ryzyko nieautoryzowanego dostępu do konta przez osobę, która zdobyła dane logowania.

Giełda internetowa Bybit a ryzyko inwestycyjne

Czy inwestowanie w kryptowaluty za pośrednictwem Bybit to dobry pomysł? Jeśli chodzi o tę kwestię, niestety nie jesteśmy w stanie dać jednoznacznej odpowiedzi — niniejszy tekst nie jest poradą inwestycyjną. Warto jednak uważnie zapoznać się z niniejszym tekstem — znajduje się w nim wiele cennych informacji na temat Bybit.

Handel kryptowalutami z użyciem giełdy internetowej Bybit to ciekawy pomysł. Z użyciem tej platformy użytkownik ma zapewniony dostęp do szerokiej gamy instrumentów inwestycyjnych w zakresie walut wirtualnych. Podobnie jak w przypadku innych rodzajów inwestycyjnych, także handel na Bybit oznacza ryzyko poniesienia strat finansowych. Opisywana platforma nie jest żadnym wyjątkiem pod tym względem.

Decydując się na inwestycje w tak nowatorskie i ulegające silnym wahaniom instrumenty finansowe, trzeba uważnie przeanalizować sytuację rynkową oraz szanse i zagrożenia. Takie działanie nie gwarantuje wprawdzie osiągnięcia sukcesu (każda, nawet najlepiej zapowiadająca się inwestycja może okazać się nietrafiona), ale pozwala na ograniczenie ryzyka.

robert.baczkowski@inwestujfinanse.pl | + Artykuły

Od wielu lat jestem zapalonym inwestorem i entuzjastą kryptowalut. Ukończyłem matematykę na University of Toronto w Kanadzie.
Stworzyłem tę stronę, aby dzielić się z ludźmi moją, zdobywaną przez wiele lat, wiedzą na temat finansów i inwestycji.
Lubię podejmować ryzyko i chętnie piszę o finansach.
W skrócie jestem osobą, która kocha pieniądze i dobrze nimi zarządza.